REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Płudy i Żerań - będą parkingi! Kiedyś. Konkretów brak.

  22 stycznia 2014

Płudy i Żerań - będą parkingi! Kiedyś. Konkretów brak.

Parking park and ride w Płudach, kolejny na Żeraniu. Nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego ma imponujące plany, gorzej z konkretami.

REKLAMA

- Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia trzeciego etapu inwestycji "Budowa parkingów strategicznych "Parkuj i Jedź" (P+R)". Zostało zgłoszonych siedem lokalizacji, w tym trzy rozbudowy już istniejących parkingów: P+R Metro Marymont, P+R Metro Wilanowska oraz P+R Metro Młociny. Nowe obiekty mają też powstać przy przystankach osobowych PKP Warszawa Płudy, PKP Warszawa Żerań, PKP Warszawa Jeziorki oraz nad pętlą autobusową Żerań FSO - zapowiada optymistycznie Igor Krajnow z ZTM. Parking P+R w Płudach? ZTM: niczego nie obiecywaliśmy Parking P+R w Płudach? ZTM: niczego nie obiecywaliśmy
Może w 2015 r. a może rok później? Parking przy stacji kolejowej w Płudach nie jest dla miasta inwestycją pierwszej potrzeby. Poczekamy, aż dołoży się do niego Unia.

Cokolwiek konkretnego?

Na razie ZTM chwali się, że ma "opracowania studialne" dotyczące lokalizacji parkingów w nowych miejscach i na część z nich są już decyzje środowiskowe. Na Białołęce jest to P+R Żerań PKP oraz P+R Płudy PKP (o co starali się mieszkańcy i urzędnicy z Białołęki).

- Trwają prace związane z przygotowaniem wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla parkingu P+R Żerań PKP, trwają także przygotowania do wystąpienia o decyzje środowiskowe dotyczące rozbudowy istniejących parkingów. Nie ma jak na razie żadnego harmonogramu działań, ze względu na brak funduszy - podsumowuje Krajnow.

Radny Wojciech Tumasz zaproponował tymczasowe rozwiązanie, które ułatwiłoby życie kierowcom przesiadającym się do pociągu w Płudach.

- Czy nie można rozważyć wykonania wjazdu z ul. Czołowej (np. przekształcając skrzyżowanie ul. Czołowej z Wałuszewską w skrzyżowanie czterowylotowe) pod wiadukt drogowy w Płudach i jednocześnie prowizorycznie utwardzić terenu pod tym wiaduktem? Do czasu budowy docelowego parkingu takie rozwiązanie świetnie by się sprawdziło - napisał w interpelacji do władz miasta. Zapytaliśmy stołecznych urzędników, co sądzą o tym pomyśle. Oczywiście znalazło się mnóstwo argumentów "przeciw".

- Teren pod wiaduktem kolejowym jest przeznaczony na budowę P+R docelowego. ZTM uzyskał decyzję środowiskową na realizację, trwają przygotowania do uzyskania decyzji lokalizacyjnej. Czy nie można rozważyć wykonania wjazdu z ul. Czołowej pod wiadukt drogowy w Płudach i jednocześnie prowizorycznie utwardzić terenu pod tym wiaduktem? - pyta radny Wojciech Tumasz. Inwestycja będzie zrealizowana po uzyskaniu wszystkich dokumentów i przyznaniu funduszy na budowę (w obecnym budżecie nie ma tych pieniędzy). Dlatego też budowa tymczasowego parkingu wydaje się być nieracjonalna, gdyż w perspektywie budowy w niedługim czasie parkingu docelowego musiałby on zostać rozebrany. Poza tym ZTM buduje swoje parkingi w określonym standardzie - z nawierzchnią, z ogrodzeniem, odwodnieniem, oświetleniem, monitoringiem itp. Tymczasowy nie spełniałby takich standardów - twierdzi Tomasz Kunert z wydziału prasowego urzędu miasta.

Główny argument, czyli "w niedługim czasie" jest niestety życzeniowy i bardzo na wyrost.

Inwestycja nie znajduje się w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta - słowem: zanim dojdzie do budowy, miną lata, dzieci dorosną, obecnym trzydziestoparolatkom urodzą się wnuki i być może one doczekają się "standardu ZTM". Póki co tym standardem na wiele lat pozostanie błoto.

AS

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (6)

# qwerty

22.01.2014 11:54

"Dlatego też budowa tymczasowego parkingu wydaje się być nieracjonalna, gdyż w perspektywie budowy w niedługim czasie parkingu docelowego musiałby on zostać rozebrany" ha ha ha .
Przypomnę tylko że ulica Marywilska od Grota też jest przeznaczona do przebudowy od kilku lat. Efekt - walący się mostek koło Majlerta i katastrofalny stan drogi zagrażający bezpieczeństwu użytkowników zmotoryzowanych i pieszych.Kto nie wierzy niech sie przejedzie.

# takinie

22.01.2014 12:14

tuż przed wyborami rzecznik zakomunikuje, że są pieniądze na realizację powyższych inwestycji a zaraz po wyborach - to już wiemy

# Płudy

22.01.2014 15:48

Oby nigdy nie powstał. Tak trzymać ZTM.

REKLAMA

# pomysłowy

24.01.2014 18:54

mozna
1. złozyc oficjalny wniosek obywatelski o parking,naciskac na władze i radnych,przegłosowac w dzielnicy
2.wziac sprawę w swoje ręce-niech KAŻDY kierowca przywiezie troche gruzu-rozlozyc to potem nie powinno być problemem-sami tak robimy na działkach nie oczekując od gminy.bo prędzej byśmy umarli....

# pomysłowy

24.01.2014 19:05

pomysl nr 2-do realizacji od zaraz -w okolicy kazdy cos remontował lub remontuje i ma nadwyżki gruzu-niech kazdy kierowca przywiezie chociaż mały woreczek-a po miesiącu parking bedzie utwardzony !!!!

# uśśśś

26.01.2014 14:26

Co wy chciecie? W Płudach już jest - pod wiaduktem :-)

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA