REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Bardziej zielona i bezpieczniejsza łąka wokół stawu przy Dolnej?

  19 kwietnia 2023

alt='Bardziej zielona i bezpieczniejsza łąka wokół stawu przy Dolnej?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Zazielenienie nasłonecznionej łąki przylegającej do stawu przy Dolnej w bliskim sąsiedztwie kortów Warszawianki poprzez nasadzenia drzew i krzewów - to główny cel jednego z projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim Mokotowa.

REKLAMA

Celem projektu Małgorzaty Wojdy i Diany Zierke jest zazielenienie łąki i otoczenia stawu przy Dolnej w bliskim sąsiedztwie kortów Warszawianki. Za 200 tys. złotych przewidziane są nasadzenia drzew i krzewów oraz dodanie oświetlenia. Owocowy Ogród "Arkadia Bis" przy Woronicza? Owocowy Ogród "Arkadia Bis" przy Woronicza?
Czy mieszkańcy Wyględowa zyskają aleję prowadzącą przez owocowy sad w środku miasta? Szansę na to daje jeden ze złożonych projektów w budżecie obywatelskim Mokotowa.

Budżet obywatelski w Warszawie

- Teren łąki jest przestrzenią w pełni nasłonecznioną, pozbawioną miejsc dających możliwość odpoczynku od słońca. Drzewa pozwolą na taki odpoczynek ludziom, natomiast krzewy umieszczone nad brzegami stawu, poza estetyką, stworzą bezpieczne schronienie dla ptaków - wyjaśniają autorki projektu, który trafił do propozycji budżetu obywatelskiego Mokotowa na 2024 rok.

Jak dalej przekonują pomysłodawczynie, montaż oświetlenia solarnego pozwoliłby na korzystanie z placu zabaw do późnych godzin wieczornych, a z uroków łąki i stawu przez całą dobę.

Wstąp do księgarni

Chcą odmienić łąkę

- Co bardzo ważne, oświetlenie ograniczy akty wandalizmu i zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom - mają nadzieję autorki projektu.

Obecnie przypadki rozbijania butelek i pozostawiania śmieci są niezliczone. Bywa też, że kosze na śmieci są przewracane, a ławka wylądowała kiedyś w stawie. Obecnie projekt jest oceniany przez urzędników. Jeśli wydadzą oni pozytywną ocenę, pomysł trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców. Ewentualna realizacja inwestycji w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy