REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały

  26 maja 2022

Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały
źródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy, którzy po południu 24 maja pełnili służbę na Wrzecionie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dewastującym windę w jednym z bloków. Zgłoszenie - niestety - okazało się prawdziwe. Sprawca został ujęty.

REKLAMA

Dochodziła godzina 20, gdy mieszkańcy bloku przy ulicy Szegedyńskiej zauważyli mężczyznę dewastującego windę. O zdarzeniu powiadomiono strażników miejskich.

REKLAMA

Agresja przybierała na sile

Funkcjonariusze wchodząc do budynku usłyszeli wulgarne krzyki oraz odgłos tłuczonego szkła.

Winda zablokowała się na wysokości drugiego piętra a uwięziony w niej mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. Polecenia funkcjonariuszy nie skutkowały. Wręcz przeciwnie - coraz mocniej kopał i walił pięściami w ściany.

- Ponieważ nie można było otworzyć drzwi z zewnątrz, wezwaliśmy straż pożarną i wyspecjalizowany serwis. Wreszcie udało się uwolnić pasażera. Jego agresja przybierała na sile, konieczne było założenie mu kajdanek - relacjonują mundurowi.

REKLAMA

Winda zniszczona

Straty wewnątrz kabiny były dość znaczne, na miejsce interwencji wezwano więc administratora budynku oraz policję. Mężczyzna zniszczył m.in. drzwi wraz z prowadnicami, zbił lustra, uszkodził wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

- Straty oszacowano wstępnie na około 20 tysięcy złotych. 28-letni sprawca dewastacji był pod wpływem alkoholu - informują strażnicy. Zdecydowano o przewiezieniu go do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W radiowozie nadal był agresywny. Podczas przyjmowania do izby wytrzeźwień przeprowadzono badanie alkomatem. Wynik po części wszystko tłumaczył - ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

(jr)

.
 

Komentarze (5)

# Gaga

26.05.2022 22:19

Windy z 2018r zapier.... teraz po schodach co za ludzie

# Mario_nie_może_być?

26.05.2022 22:50

Wzorem Putina powinniśmy wprowadzić kolonie karne dla takiej patologii.
Parę lat pracy i odpracowałby to co zniszczył.

# Zero

26.05.2022 23:02

Zero zakur wił 280.000.000zł. Chodzi wolno.
Menel co zepsuł windę idzie do pierdla. Państwo z puchu.

REKLAMA

# czemu się zacięła

29.05.2022 12:46

Wina leży po stronie konserwatora albo nawet producenta windy. Człowiek zamknięty w zablokowanej klatce ma prawo stracić panowianie nad sobą i ulec panice, to nie on jest winny. Pijany czy nie, sam się tam nie zaciął. Trzeźwy też mógł wpaść w szał i jest to usprawiedliwione. A że nastolatek = nadmiar adrenaliny + alkohol (ile, nie napisali, tylko że pod wpływem, a pod wpływem to ja jestem po zażyciu lekarstwa na bazie alkoholu) i mieszanka wybuchowa możliwa. Jego należy leczyć z alkoholizmu, ale winę za dewastację ponosi obsługa, jak wyżej.

# Sai

30.05.2022 07:43

W blokach gdzie mieszkańcy nie szanują sprzętu z części wspólnych opłaty za konserwację w tym powierzchni wpólnych powinny czasowo wzrastać o co najmniej 350% . Na wandalizm i brud nie powinni składać się wszyscy członkowie wspólnoty lub spółdzielni. A mieszkańcy (sąsiedzi) po czasowym podniesieniu opłat .... bardzo szybko wychowają idiotę... i przypilnują jak kolejnym razem będzie niszczył ich własność. (Wyjasnienie dla tych co mają styropian zamiast mózgu, naćpanych, palaczy korytarzowych i discopolo - części wpólne takie jak klatki schodowe, drzwi wejściowe, windy to też w ułamku Wasza własność).
Największym problemem w blokach Wrzeciona, Doryckiej , Szegedyńskiej itd.. jest sąsiedzka zmowa milczenia. Jak ktoś całe życie mieszkał w chlewie, to brud na klatce czy zniszczona winda, uszkodzone drzwi wejściowe nigdy nie będą problemem.... przecież ONI powinni przyjść i naprawić.... bo sprawne lub nowe rozpie....la się przyjemniej...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA