Weekendowy remont Wólczyńskiej. Ulica będzie zamknięta przez 54 godziny
22 lipca 2026
W weekend drogowcy wyremontują fragment ul. Wólczyńskiej przy Cmentarzu Północnym. Od piątku wieczorem do poniedziałku nad ranem ulica będzie zamknięta, a kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany.
W piątek, 24 lipca, o godz. 22.00 rozpocznie się weekendowe frezowanie ul.
Nowe światła na ulicy. Wielkie emocje w internecie
Na skrzyżowaniu Wólczyńskiej i Nocznickiego uruchomiono nową sygnalizację świetlną. Choć na miejscu wciąż trwają drobne prace wykończeniowe, światła już działają i sterują ruchem. Inwestycję chwali Zarząd Dróg Miejskich, ale wielu kierowców ma odmienne zdanie.
Wólczyńskiej na odcinku pomiędzy ulicami Estrady i Wóycickiego. Prace potrwają 54 godziny i zakończą się w poniedziałek, 27 lipca, o godz. 4.00. Po zakończeniu robót kierowcy pojadą nową nawierzchnią.
Na czas prac zamknięty będzie odcinek ul. Wólczyńskiej między Estrady a Wóycickiego oraz skrzyżowanie z ul. Wóycickiego. Na ulicy obowiązywać będą zakazy parkowania z możliwością odholowania pojazdów na koszt właścicieli.
Objazdy dla kierowców
Podstawowy objazd poprowadzi ulicami: Estrady, Arkuszową, Wólczyńską, Opłotek i Palisadową. Druga trasa wyznaczona zostanie ulicami Estrady i Trenów, następnie Brukową i Kolejową w Łomiankach, a dalej z powrotem do Warszawy ulicami Pułkową, Wóycickiego, Palisadową i Opłotek.
Na parking przy Cmentarzu Północnym będzie można dojechać wyłącznie od ul. Wóycickiego. Wyjazd z parkingu będzie możliwy tylko w kierunku ul. Palisadowej, natomiast z ul. Burleska na ul. Wóycickiego będzie można skręcić jedynie w prawo.
Zmiany w kursowaniu autobusów
Autobusy linii 181 pojadą wydłużoną trasą przez ulice Wóycickiego, Palisadową, Opłotek, Wólczyńską i Nocznickiego do pętli przy stacji metra Młociny. Linia 250 zostanie skierowana ulicami Arkuszową i Estrady. W piątek od godz. 22.00 autobusy będą dojeżdżały do bramy głównej Cmentarza Północnego, a w sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-17.00 do bramy zachodniej. Linia 409 rozpocznie i zakończy kursy przy bramie głównej cmentarza.
Red
.











































