REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Parking w Choszczówce: światełko w tunelu

  11 kwietnia 2013

Parking w Choszczówce: światełko w tunelu

Po długich rozmowach i negocjacjach PKP wyraziło zgodę na budowę parkingu przy stacji Choszczówka. Kiedy można się go spodziewać?

REKLAMA

- Muszę przyznać, że podstawą do nacisku wywieranego na PKP, władze miasta i wystosowania wniosku o wykładnię przepisów do ministra w sprawie parkingu w Choszczówce, był artykuł z "Echa",a ściślej słowa wiceburmistrza Piotra Smoczyńskiego o zbyt bliskiej odległości parkingu od torów. Coś mnie wtedy trafiło, bo samochody parkowałyby za płotkiem stojącym wzdłuż torów, więc na pewno nie stałyby za blisko. Gdyby tak było, racji bytu nie miałby też sam płot - mówi radny Wojciech Tumasz. Po licznej korespondencji z PKP, władzami miasta, a nawet Ministerstwem Transportu, w końcu udało się mu określić warunki, na jakich miejsca parkingowe przy stacji Choszczówka można jednak wybudować.

- PKP formalnie określiły teoretyczne warunki, których spełnienie oznacza zgodę na zbudowanie parkingu, a tym samym będzie można uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę. Ruch należy do władz miasta. Jeśli zapadnie decyzja o wydzierżawieniu części terenu od PKP i spełnieniu warunków kolei, to parking (zwykłe miejsca postojowe) powstanie.

W zasadzie taki parking już jest, ale nieformalny i na błocie. Na jakim etapie jest ta sprawa? Na etapie przekonywania urzędników, że tylko oni mogą tego dokonać. Drogę już mają wytyczoną - śmieje się Wojciech Tumasz. Na jakim etapie jest ta sprawa? Na etapie przekonywania urzędników, że tylko oni mogą tego dokonać - śmieje się radny Tumasz.

Władze dzielnicy na razie nic nie obiecują, ale też nie zaprzeczają, że podejmą starania o zdobycie pieniędzy na parking.

- Nie wykluczam, że będziemy się starać o takie fundusze, ale na razie badamy, czy w ogóle istnieje możliwość budowy tych miejsc. Teren pod parking znajduje się w zarządzie PKP. Jest zgoda ze strony PKP PLK - ale zawarte w uzgodnieniu warunki (m.in. konieczność przełożenia infrastruktury podziemnej) sprawiają, że taka inwestycja może być zupełnie nieekonomiczna - zastrzega burmistrz Adam Grzegrzółka.

Podkreśla, że dotychczasowe doświadczenia związane z budową oświetlenia ul. Zawiślańskiej (leżącej na terenie PKP) pokazują, że kwestie uzgodnienia ze spółkami kolejowymi ewentualnych inwestycji na ich terenie są bardzo trudne i czasochłonne. Oświetlenie ul. Zawiślańskiej jest uzgadniane z PKP już dwa lata.

AS

 

Komentarze (7)

# qwerty

11.04.2013 12:56

na płudach też by się przydał parking aż się prosi utwardzić teren pod wiaduktem

# Tridlle

11.04.2013 13:29

Parkingi przydałyby się też na PKP Żerań i PKP Toruńska.

# Pasażer

11.04.2013 16:36

Powinno się wziąć decydentów za przysłowiową mordę i kazać zaparkować na PKP Płudy pod wiaduktem.Następnie umorusanych w błocie pogonić do urzędów.
Panie Tumasz - Pan się nie śmiej tylko też spróbuj zaparkować a póżniej prześlij zaproszenia do decydentów.

REKLAMA

# Fokus

13.04.2013 08:45

Parking, owszem, bardzo potrzebny, ale w niedalekiej przyszłości mamy mieć mniej pociągów./Linia S9 !!! w dni świateczne/
Przydałoby sie POWALCZYĆ o zatrzymywanie wszystkich pociągów, które omijają naszą Choszczówkę, a zatrzymują się w Płudach.Wtedy więcej samochodow korzystałoby z parkingu w Choszczówce, a nie jechałyby do Płud.

 tarantula01

16.04.2013 23:05

Oficjalna odpowiedź dzielnicy:
Str 1
Str 2
Pozdrawiam

 tarantula01

16.04.2013 23:05

Oficjalna odpowiedź dzielnicy:
Str 1
Str 2
Pozdrawiam

REKLAMA

# Fryderyk

16.04.2013 23:30

Ale sie czepiacie tego Tumasza. Biedak dał się wciagnąć na radnego i teraz ma pełno roboty w pisaniu potrzebnych i niepotrzebnych dyrdymałów.
On nie musi parkować w Płudach bo jemu tam nie po drodze.
S 9 w dni wolne od pracy ? Konflikt interesów. Smogorzewski z Legionowa nie chce S 9 w dni wolne od pracy. Co tu może zdziałac Tumasz ? Nic. Ruta jest z Legionowa i jemu to wisi, Krajnow z okolicy Legionowa i jemu tez to wisi a Wy się czepiacie biednego Tumasza ? Ludzie, weźcie inicjatywę w swoje ręce i uruchomcie FURMANKI bo komunikacja publiczna pod egidą ztm (dla Was) schodzi "na psy".

# z Dąbrówki

17.04.2013 12:18

tarantula01 napisał(a) 16.04.2013 23:05
Oficjalna odpowiedź dzielnicy:
Str 1
Str 2
Pozdrawiam
Pierwszy link się nie otwiera
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA