REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Parking na Podróżniczej już gotowy!

  3 grudnia 2010

Powstał w zaledwie trzy tygodnie... - Tak szybko? Może to taki przedwyborczy "wabik", który zaraz będzie miał góry i doły? - zastanawiają się rodzice dzieci uczących się w pobliskiej podstawówce. - Parking jest solidny - zapewniają urzędnicy.

REKLAMA

Rodzice maluchów uczęszczających do podstawówki przy ul. Podróżniczej 11 cze-kali na parking od lat. Wielu się nie doczekało, bo ich dzieci są już w gimnazjach i liceach. Do tej pory tonęli w kałużach albo grzęźli w błocie na klepisku obok budyn-ku szkoły. Inni parkowali na ulicy i chodnikach stwarzając realne niebezpieczeń-stwo dla uczniów idących do szkoły.

Ekspresowo i bez pompy

- Parking już działa - tą radosną nowiną podzielił się z nami 17 października wice-burmistrz Piotr Smoczyński. Pomieści ponad 50 samochodów, jest wybrukowany i odwodniony. Jego budowa kosztowała ponad pół miliona złotych. Jednak niektórzy mieszkańcy z niedowierzaniem przyjęli tą wiadomość. - To naprawdę niewiarygod-ne, że tak szybko udało się go wybudować. Cieszymy się, ale mamy pewne wąt-pliwości... Czy parking nie jest tylko laurką wyborczą i czy w takim tempie można wybudować solidny obiekt? - pytają.

Wiceburmistrz rozwiewa wszelkie wątpliwości. - Otworzyliśmy parking bez żad-nej pompy, żeby nie było podejrzeń o jakieś przedwyborcze manipulacje. Parking jest też solidnie wykonany - zapewnia. - Roboty wykonywała firma, która już wiele razy dała nam się poznać z bardzo dobrej strony. I można ich za to pochwalić. A w razie czego, na tę inwestycję mamy trzyletnią gwarancję, ale myślę, że w przy-padku tego wykonawcy, nie będzie ona potrzebna - dodaje.

Rodzice maluchów uczęszczających do placówki zasugerowali wprowadzenie organizacji ruchu na parkingu - wjazdu z jednej strony, wyjazdu z drugiej. Niestety, dzielnica nie chce wracać już do tematu Podróżniczej.

- Na dzień dzisiejszy, niestety, to niemożliwe. Może w przyszłym roku, jeśli znajdą się finanse w budżecie - mówi wiceburmistrz Piotr Smoczynski.

Może się znajdą. W końcu chodzi o dwa znaki drogowe.

Marzena Zemlich

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe