Park Picassa dwukrotnie większy? Jest projekt
16 lutego 2024
Park Picassa na Tarchominie będzie dwukrotnie większy? Taki właśnie projekt trafił do budżetu obywatelskiego Białołęki. O jakie tereny miałby zostać powiększony park i co miałoby powstać w ramach inwestycji?
W budżecie obywatelskim widywaliśmy już przeróżne śmiałe pomysły. Ten, który właśnie trafił do zaopiniowania przez urzędników w ramach edycji na rok 2025, zakłada powiększenie parku Picassa na dotąd niezagospodarowanym terenie wzdłuż wału wiślanego w stronę mostu Skłodowskiej-Curie.
Park Picassa dwukrotnie większy?
Chodzi o spory, porośnięty zielenią teren za blokami przy ul.
Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Picassa, który już dziś można by nazwać parkiem bez... infrastruktury parkowej. Renata Bogdańska chce to zmienić. W swoim projekcie wycenionym na ponad 800 tys. złotych proponuje utworzenie 600-metrowej alejki o naturalnej nawierzchni, wykonanie pielęgnacji drzewostanu, wyznaczenie trasy biegowej, ustawienie 15 ławek, 10 koszy na śmieci, 10 leżaków, pięciu hamaków, dwóch stacji do naprawy rowerów i 10 stojaków rowerowych. Autorka projektu - jak widać - nie zapomniała o rowerzystach. Zapewne ma to też związek z jej kolejnym śmiałym projektem w okolicy parku Picassa za blisko milion złotych.
Nowa droga rowerowa w Warszawie
Projekt przewiduje przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie budowę ścieżki rowerowej wraz z pasem dla pieszych w miejscu brakującego połączenia z wału wiślanego obok parku Picassa i mostu Skłodowskiej-Curie aż do ul. Świderskiej oraz zagospodarowanie pobliskiej łąki na strefę relaksu dla mieszkańców.
W ramach projektu powstałyby 370-metrowa droga rowerowa z pasem dla pieszych, dziesięć ławek, pięć koszy na śmieci, dwa stojaki na rowery, stacja do samodzielnej naprawy roweru i 10 leżaków.
- Zaproponowany zjazd z wału wiślanego do ul. Świderskiej obecnie nie ma utwardzonego połączenia dla pieszych, rowerzystów i biegaczy, co jest problemowe w trakcie złej aury pogodowej (błoto i kałuże), jak również w czasie upałów (piach i unoszący się pył). Dodatkowo na obecnym niewykorzystanym terenie, "łące" wzdłuż nowo wybudowanego zjazdu z wału, powstałaby strefa relaksu dla mieszkańców odpoczywających na łonie natury, rowerzystów i biegaczy, którzy zapragną odpocząć lub naprawić swój rower - wyjaśnia projektodawczyni.
Oba projekty dla tego terenu najpierw muszą przejść ocenę formalno-prawną. Jeśli będzie ona pozytywna, to trafią do czerwcowego głosowania nad budżetem obywatelskim dzielnicy. Ewentualna ich realizacja powinna nastąpić już w przyszłym roku.
Czy to realne?
- Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego nie wskazuje konkretnych działek, a jedynie rejon, o który wnioskodawca chciałby powiększyć park Picassa, tj. tereny zielone do mostu Skłodowskiej-Curie. Część działek w tym rejonie należy do miasta, ale musimy dokładnie sprawdzić, czy park może być o te działki powiększony. Będziemy weryfikować możliwość realizacji wniosku na tych działkach, m.in. sprawdzimy czy zostały zgłoszone do tych działek roszczenia oraz czy nie istnieją inne ograniczenia wynikające z przepisów prawa - informuje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska.
DB
.