REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Park Picassa dwukrotnie większy? Jest projekt

  16 lutego 2024

alt='Park Picassa dwukrotnie większy? Jest projekt'
Fot. DB

Park Picassa na Tarchominie będzie dwukrotnie większy? Taki właśnie projekt trafił do budżetu obywatelskiego Białołęki. O jakie tereny miałby zostać powiększony park i co miałoby powstać w ramach inwestycji?

REKLAMA

W budżecie obywatelskim widywaliśmy już przeróżne śmiałe pomysły. Ten, który właśnie trafił do zaopiniowania przez urzędników w ramach edycji na rok 2025, zakłada powiększenie parku Picassa na dotąd niezagospodarowanym terenie wzdłuż wału wiślanego w stronę mostu Skłodowskiej-Curie.

Park Picassa dwukrotnie większy?

Chodzi o spory, porośnięty zielenią teren za blokami przy ul. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Picassa, który już dziś można by nazwać parkiem bez... infrastruktury parkowej. Renata Bogdańska chce to zmienić. W swoim projekcie wycenionym na ponad 800 tys. złotych proponuje utworzenie 600-metrowej alejki o naturalnej nawierzchni, wykonanie pielęgnacji drzewostanu, wyznaczenie trasy biegowej, ustawienie 15 ławek, 10 koszy na śmieci, 10 leżaków, pięciu hamaków, dwóch stacji do naprawy rowerów i 10 stojaków rowerowych. Autorka projektu - jak widać - nie zapomniała o rowerzystach. Zapewne ma to też związek z jej kolejnym śmiałym projektem w okolicy parku Picassa za blisko milion złotych.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowa droga rowerowa w Warszawie

Projekt przewiduje przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie budowę ścieżki rowerowej wraz z pasem dla pieszych w miejscu brakującego połączenia z wału wiślanego obok parku Picassa i mostu Skłodowskiej-Curie aż do ul. Świderskiej oraz zagospodarowanie pobliskiej łąki na strefę relaksu dla mieszkańców.

W ramach projektu powstałyby 370-metrowa droga rowerowa z pasem dla pieszych, dziesięć ławek, pięć koszy na śmieci, dwa stojaki na rowery, stacja do samodzielnej naprawy roweru i 10 leżaków.

- Zaproponowany zjazd z wału wiślanego do ul. Świderskiej obecnie nie ma utwardzonego połączenia dla pieszych, rowerzystów i biegaczy, co jest problemowe w trakcie złej aury pogodowej (błoto i kałuże), jak również w czasie upałów (piach i unoszący się pył). Dodatkowo na obecnym niewykorzystanym terenie, "łące" wzdłuż nowo wybudowanego zjazdu z wału, powstałaby strefa relaksu dla mieszkańców odpoczywających na łonie natury, rowerzystów i biegaczy, którzy zapragną odpocząć lub naprawić swój rower - wyjaśnia projektodawczyni.

Oba projekty dla tego terenu najpierw muszą przejść ocenę formalno-prawną. Jeśli będzie ona pozytywna, to trafią do czerwcowego głosowania nad budżetem obywatelskim dzielnicy. Ewentualna ich realizacja powinna nastąpić już w przyszłym roku.

REKLAMA

Czy to realne?

- Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego nie wskazuje konkretnych działek, a jedynie rejon, o który wnioskodawca chciałby powiększyć park Picassa, tj. tereny zielone do mostu Skłodowskiej-Curie. Część działek w tym rejonie należy do miasta, ale musimy dokładnie sprawdzić, czy park może być o te działki powiększony. Będziemy weryfikować możliwość realizacji wniosku na tych działkach, m.in. sprawdzimy czy zostały zgłoszone do tych działek roszczenia oraz czy nie istnieją inne ograniczenia wynikające z przepisów prawa - informuje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# adssadsad

17.02.2024 11:34

Nie jest to wcale taki zły pomysł. Ważne tylko żeby nie przekombinować. Atutem Parku Picassa jest właśnie gęsta labiryntowa wręcz zieleń - tym bujniejsza, im dalej w kierunku południowym. I tak też powinno zostać. Połączenie parku ze zjazdem z drogi dla rowerów, 2-3 alejki mineralne, parę ławek - i ani jednej latarni ponad to co jest absolutnie niezbędne. Żadnych wodotrysków i sensorycznego nonsensu.

# Bezpieczeństwo

17.02.2024 15:33

A może lepiej zadbać o bezpieczestwo zjeżdżających rowerzystów z mostu północnego, pędzą pod koła aut

# adsfsfd

18.02.2024 09:47

#Bezpieczeństwo napisał(a) 17.02.2024 15:33
A może lepiej zadbać o bezpieczestwo zjeżdżających rowerzystów z mostu północnego, pędzą pod koła aut

Zadbać o swoje bezpieczeństwo może tam każdy rowerzysta po prostu używając mózgu. Zresztą nikt ci nie broni zgłosić projektu.

REKLAMA

# TRG09

19.02.2024 22:00

Kto tam będzie chodził, jeżeli regularnie wali szambem z przepompowni przy Świderskiej?

# Bialomeka

03.03.2024 12:19

Korty tam będą? A boisko tam będzie? A wychodek dla bombelkow tam będzie? Dlaczego nie będzie kortów? Burmistrz pożałował kasy z podatków?

# Tarchomin

05.03.2024 10:35

Dawniej była mowa, że te tereny są prywatne / objęte roszczeniami, więc nic się nie da zrobić. Ciekawe czy od tamtego czasu coś się zmieniło.

REKLAMA

# Prosto

05.03.2024 22:33

Park Ireny Jarockiej na Nowodworach. powinien być przykładem jak zagospodarowywać tereny zielone nie niszcząc przy tym przyrody. Niestety radni chcą go zabudować. Władze Warszawy przede wszystkim powinny nie niszczyć tego co jest dobre.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy