REKLAMA

Białołęka

interwencja »

 

Błoto albo kurz. Kiedy deweloper wywiąże się z umowy?

  24 maja 2024

alt='Błoto albo kurz. Kiedy deweloper wywiąże się z umowy?'
Fot. AL

Około 2,5 roku temu władze dzielnicy Białołęka poinformowały o zawarciu porozumienia z deweloperem na budowę chodnika od osiedla Comfort City do ul. Winorośli oraz budowę końcowego odcinka ulicy Dionizosa, zapewniającego mieszkańcom dojazd i dojście do nowo oddanej pętli.

REKLAMA

O zapowiedziach białołęckiego ratusza sprzed ponad 2,5 roku przypomina jeden z naszych czytelników, mieszkaniec osiedla. Według planów deweloper odpowiedzialny za budowę osiedla Comfort City miał wybudować chodnik od osiedla do ul. Winorośli oraz dokończyć budowę ul. Dionizosa, zapewniającej mieszkańcom dojazd i dojście do pętli Winnica.

Czas leci, na Dionizosa nic się nie zmienia

- Minęło dwa i pół roku i co? I nic. Około 40-metrowego chodnika, by dojść suchą stopą do ul. Winorośli - brak. Część mieszkańców osiedla Comfort City z konieczności korzysta z infrastruktury chodnikowej wykonanej przez innego dewelopera, tuż obok ich budynków, zadeptując przy okazji zieleń pomiędzy budynkami Winorośli 9 i 11. Z zieleni w tym miejscu nie pozostało już nic, co irytuje mieszkańców, którzy ponieśli koszty jej wykonania. Odcinka drogi (ok. 80-metrowego) wraz z chodnikiem w ul. Dionizosa także brak. Setki ludzi pokonują codziennie ten odcinek w drodze do komunikacji i przedszkola, często w błocie i po ciemku (brak oświetlenia). Sadzę, że władze dzielnicy powinny zająć się tym tematem. Jeśli umowa zawarta z firmą BARC uniemożliwia jakiekolwiek wyegzekwowanie od dewelopera przyjętych zobowiązań, może władze dzielnicy powinny rozważyć jej rozwiązanie i podjęcie pilnych działań dotyczących realizacji tych prac we własnym zakresie - opisuje problem mieszkaniec.

Zapraszamy na zakupy

Kiedy odcinek od Dionizosa do pętli Winnica?

Jak się dowiadujemy w urzędzie dzielnicy, odcinek od pętli autobusowo-tramwajowej przy ul. Światowida do połączenia z istniejącą ul. Dionizosa będzie realizowany w oparciu o pozwolenie na budowę, którego wciąż nie ma. Deweloper uzgodnił już z białołęckim ratuszem projekt i otrzymał prawo do dysponowania gruntem na cele budowlane dla budowy odcinka ul. Dionizosa. Jednak aby dostać pozwolenie na budowę, musi jeszcze otrzymać zgodę z Zarządu Dróg Miejskich na prowadzenie robót w liniach rozgraniczających ul. Światowida.

- Z naszych informacji wynika, że deweloper otrzymał projekt umowy i ZDM oczekuje na zgłoszenie uwag do jej treści lub akceptacji jej zapisów. ZDM podkreśla, że jest w gotowości do jak najszybszego zakończenia formalności i podpisania umowy. Po jej podpisaniu deweloper będzie mógł złożyć wniosek o pozwolenia na budowę. Zadeklarował, że rozpocznie roboty budowlane, gdy tylko pozwolenie się uprawomocni. Prace mają być zrealizowane w ciągu pięciu miesięcy - informuje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska.

REKLAMA

Kiedy budowa odcinka Dionizosa?

Drugi odcinek ul. Dionizosa (od osiedla Comfort City do realizowanego obecnie ronda u zbiegu ulic Winorośli i Dionizosa) będzie realizowany w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Deweloper opracował już dokumentację projektową.

- Przesłaliśmy do niego projekt aneksu do umowy, który umożliwi realizację tej inwestycji w trybie przepisów specustawy drogowej. Od ponad miesiąca czekamy na uwagi do treści projektu aneksu bądź akceptację zapisów. Po podpisaniu aneksu do umowy deweloper będzie mógł dostarczyć komplet dokumentów, aby można było złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID i ruszyć z budową. Także w tym przypadku deweloper zadeklarował, że roboty budowlane rozpocznie niezwłocznie po uzyskaniu prawomocnej decyzji ZRID na budowę i zrealizuje je w ciągu pięciu miesięcy - mówi Gawkowska.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Męka na dzielnicy

24.05.2024 12:22

Bialomeka, dzielnica absurdu i męki. Skandaliczne zachowanie uczniów sp344 - agresja, przekleństwa, krzyki ! Dyrektor do pilnej wymiany-na kogoś kto ogarnie nauczycieli i uczniów swojej szkoły! Częste skargi na nauczycieli i personel szkoły!

# Nie chcemy agape

25.05.2024 08:26

Kiedy agape da spokój chociaż w wekkendy????????????????? Nie chcemy Agape, my chcemy spokoju!!!!!!

# xyz

28.05.2024 19:45

No dobrze , tylko dlaczego to tyle trwa? W tym czasie BARC wybudował kilka budynków i poszło całkiem gładko. Czy mieszkańcy kolejnych oddawanych budynków os.Comfort City mają jak dojść suchą stopą do ul. Winorośli i dalej do pętli tym martwiono się trochę mniej.

REKLAMA

# Rhwoso

02.06.2024 14:15

Nigdy. To jest bialomeka a nie warszawka
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA