REKLAMA

Białołęka

kultura »

 

10 lat teatru w tarchomińskim liceum

  24 maja 2024

alt='10 lat teatru w tarchomińskim liceum'
Spektakl "The Soul", I LO im. J. Słowackiego z Przemyśla. Fot. Ludwika Bucholska, materiały organizatora

W kwietniu w CV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta na Tarchominie odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe.

REKLAMA

Konkurs ten od dziesięciu lat z powodzeniem organizują nauczycielki języka angielskiego Agnieszka Pieniążek-Siekierska i Barbara Kowalik. Na każdą edycję przyjeżdżają szkolne grupy teatralne z całej Polski.

Znakomita impreza teatralna na Tarchominie

W tym roku w liceum przy van Gogha gościły grupy m.in. z Przemyśla, Rzeszowa, Bydgoszczy, Andrychowa czy Inowrocławia. Na urodzinowej edycji w jury przeglądu zasiedli polscy aktorzy: Paweł Burczyk, Urszula Zawadzka, Kacper Gaduła-Zawratyński oraz native speaker Mark Harrison. W poprzednich latach częstym gościem wydarzenia był inny znany aktor filmowy i telewizyjny Bartłomiej Nowosielski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Gdański Teatr Szekspirowski.

- Po raz drugi miałam przyjemność zasiadać w jury Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Dzięki pasji młodych ludzi, których widziałam dziś na scenie, którzy dopiero marzą o karierze aktorskiej, przypomniałam sobie, za co kocham ten zawód - napisała w mediach społecznościowych Urszula Zawadzka.

Kup bilet

Kto wygrał?

Laureatem X edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych zostało I LO im. Juliusza Słowackiego z Przemyśla, które zachwyciło jurorów i publiczność angielską wersją "Dziadów" Adama Mickiewicza. Spektakl "The Soul" zakończył się owacją na stojąco i wzbudził wielkie zainteresowanie młodych widzów. Dla uzupełniania: drugie miejsce zajęli licealiści z Andrychowa, a trzecie młodzi aktorzy z Rzeszowa. Najlepszą aktorką została Alicja Kumik z warszawskiego II LO im. Stefana Batorego, a najlepszym aktorem Dawid Paluszek z Przemyśla.

Przegląd zyskuje coraz większą popularność i jest bardzo ceniony przez uczestników i jurorów. Konkurs nie tylko popularyzuje teatr i język angielski, ale również odkrywa talenty aktorskie, czyniąc aktorstwo pasją i sposobem na życie wielu młodych uczestników przeglądu.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break