REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Opatrunek wrastał jej w ranę. 81-latka potrzebowała pomocy

  20 lutego 2023

Opatrunek wrastał jej w ranę. 81-latka potrzebowała pomocy
źródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali informację, że na działkach przy Orneckiej na Białołęce przebywa seniorka potrzebująca pomocy. Z pomocą kobiecie ruszyli ratownicy st. insp. Dorota Widłak i mł. insp. Konrad Tański.

REKLAMA

W drewnianej altance na terenie ogródków działkowych funkcjonariusze zastali 81-letnią seniorkę. Kobieta z racji wieku ma liczne problemy ze zdrowiem: cierpi na niedrożność naczyniową, puchną jej nogi i ma arytmię.

Seniorka pod opieką OPS

- Aktualnie najbardziej dokuczliwa jest niegojąca się i wrzodziejąca rana lewego podudzia, na której założony był stary opatrunek, który zaczynał już wrastać w tkanki. Piękny gest policjantów. Spełnili marzenie 36-latka Piękny gest policjantów. Spełnili marzenie 36-latka
Policjanci z warszawskiego Tarchomina postanowili spełnić marzenie 36-latka zafascynowanego ich służbą. "Gdy słyszy radiowóz pędzący na sygnałach, w każdej sytuacji przystaje i z wielkim zainteresowaniem mu się przygląda. Zna też wiele zachowań typowych dla policyjnej dyscypliny służbowej" - opisuje Komenda Stołeczna Policji.
Dzięki fachowej pomocy mojego partnera z patrolu sprawnie przeprowadziliśmy dość nieprzyjemną dla pacjenta procedurę - mówi st. insp. Dorota Widłak z VI Oddziału Terenowego.

Ratownicy ze straży miejskiej zdjęli zanieczyszczone bandaże, oczyścili i zdezynfekowali ranę, a następnie założyli nowy opatrunek. Funkcjonariusze skontaktowali się też z lokalnym oddziałem Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie dowiedzieli się o urlopie przydzielonej do opieki nad seniorką pielęgniarki środowiskowej. Do czasu jej powrotu do pracy strażnicy będą monitorować stan zdrowia 81-latki.

(jok)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Hrgn

20.02.2023 20:09

Może kiedyś przyjdzie czas że zamiast siedemnastej emerytury ukradzionej z NFZ pieniądze przeznaczy się na potrzebne rzeczy.

# nnn

21.02.2023 12:19

Skarbiec NFZ jest wiecznie pusty. Z pustego i Salomon nie ukradnie. Chyba, że przyjdzie wcześniej niż inni złodzieje.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe