REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

Opatrunek wrastał jej w ranę. 81-latka potrzebowała pomocy

  20 lutego 2023

alt='Opatrunek wrastał jej w ranę. 81-latka potrzebowała pomocy'
źródło: Straż Miejska

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali informację, że na działkach przy Orneckiej na Białołęce przebywa seniorka potrzebująca pomocy. Z pomocą kobiecie ruszyli ratownicy st. insp. Dorota Widłak i mł. insp. Konrad Tański.

REKLAMA

W drewnianej altance na terenie ogródków działkowych funkcjonariusze zastali 81-letnią seniorkę. Kobieta z racji wieku ma liczne problemy ze zdrowiem: cierpi na niedrożność naczyniową, puchną jej nogi i ma arytmię.

Seniorka pod opieką OPS

- Aktualnie najbardziej dokuczliwa jest niegojąca się i wrzodziejąca rana lewego podudzia, na której założony był stary opatrunek, który zaczynał już wrastać w tkanki. Piękny gest policjantów. Spełnili marzenie 36-latka Piękny gest policjantów. Spełnili marzenie 36-latka
Policjanci z warszawskiego Tarchomina postanowili spełnić marzenie 36-latka zafascynowanego ich służbą. "Gdy słyszy radiowóz pędzący na sygnałach, w każdej sytuacji przystaje i z wielkim zainteresowaniem mu się przygląda. Zna też wiele zachowań typowych dla policyjnej dyscypliny służbowej" - opisuje Komenda Stołeczna Policji.
Dzięki fachowej pomocy mojego partnera z patrolu sprawnie przeprowadziliśmy dość nieprzyjemną dla pacjenta procedurę - mówi st. insp. Dorota Widłak z VI Oddziału Terenowego.

Ratownicy ze straży miejskiej zdjęli zanieczyszczone bandaże, oczyścili i zdezynfekowali ranę, a następnie założyli nowy opatrunek. Funkcjonariusze skontaktowali się też z lokalnym oddziałem Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie dowiedzieli się o urlopie przydzielonej do opieki nad seniorką pielęgniarki środowiskowej. Do czasu jej powrotu do pracy strażnicy będą monitorować stan zdrowia 81-latki.

(jok)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Hrgn

20.02.2023 20:09

Może kiedyś przyjdzie czas że zamiast siedemnastej emerytury ukradzionej z NFZ pieniądze przeznaczy się na potrzebne rzeczy.

# nnn

21.02.2023 12:19

Skarbiec NFZ jest wiecznie pusty. Z pustego i Salomon nie ukradnie. Chyba, że przyjdzie wcześniej niż inni złodzieje.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break