REKLAMA

Białołęka

środowisko »

 

Ogrzewali warsztat starym olejem. Interweniowała straż miejska

  3 marca 2023

alt='Ogrzewali warsztat starym olejem. Interweniowała straż miejska'
źródło: Straż Miejska

Warszawska straż miejska nie ustaje w krucjacie przeciwko starym piecom, których właściciele łamią przepisy dotyczące ochrony środowiska. Na celowniku znajdują się zazwyczaj warsztaty samochodowe.

REKLAMA

"Mimo nagłaśniania przez media szkodliwości spalania odpadów w bezklasowych piecach i informacji o grożących za to karach, strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska nadal ujawniają trucicieli. Tym razem przepracowany olej samochodowy spalany był w warsztacie samochodowym na Białołęce" - informuje straż miejska.

Stare piece w Warszawie

Strażnicy miejscy przeprowadzali kontrolę na terenie hali, gdy w jednej z nich zauważyli piec na olej. Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy Nad okolicą unosił się dym. Interweniowali strażnicy
Gęsty dym unoszący się nad halą produkcyjną na Białołęce przykuł uwagę strażników miejskich. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę.
W trakcie kontroli ustalili, że jako paliwo stosowano w nim przepracowany olej samochodowy. Strażnicy miejscy z Oddziału Ochroni Środowiska ustalili osobę winną "termicznego przekształcania odpadów".

Mężczyzna został ukarany mandatem. Funkcjonariusze pouczyli sprawcę wykroczenia o szkodliwości takiego procederu i polecili wyłączyć piec z użytkowania. W najbliższym czasie użytkownik hali może spodziewać się kolejnej kontroli.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jakość powietrza w Warszawie

Podczas mrozów stan powietrza w Warszawie wyraźnie się pogarsza, ponieważ do pyłów i spalin z samochodów dołącza dym wydobywający się z pieców węglowych zamontowanych w domach jednorodzinnych, altanach ogródków działkowych, a nawet w niektórych kamienicach.

W ogólnym rozrachunku stan powietrza w mieście jest jednak coraz lepszy a wyniki dla najgroźniejszych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2,5 wykazują w ostatnich latach tendencję spadkową. Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska 50 proc. z nich pochodzi w Polsce z pieców węglowych, a 13 proc. - z opon samochodów.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Tubylec

03.03.2023 08:44

Już niedługo tak samo bezmyślnie będą ganiać właścicieli starych samochodów. Totalitaryzm. Jak miasto chce się pozbyć starych pieców, to niech za to zapłaci i dba aby ogrzanie się takim piecem było tanie.

# Hin

05.03.2023 08:34

Miasto czyli kto? Przecież to wszyscy podatnicy by się na to składali, a mogę się założyć, że gros tych osób zarabia całkiem dobrze, tylko woli wydać na coś innego. Ja nie mam ochoty fundować komuś czegoś, za co sama sporo płacę. Poza tym stan powietrza dotyka wszystkich i dlatego nie jest to indywidualna sprawa.

# suweren

08.03.2023 15:17

Nie tłumacz przygłupowi, szkoda czasu.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024