REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

132 na starej trasie? ZTM: "Mieszkańcy osiedla Derby by na tym stracili"

  17 marca 2023

132 na starej trasie? ZTM: "Mieszkańcy osiedla Derby by na tym stracili"
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Czy linia 132 powinna powrócić na trasę uwzględniającą mieszkańców osiedli Lewandów, Pod Akacją czy Przy Rzeczce? Zapewne część pasażerów by się ucieszyła, jednak Zarząd Transportu Miejskiego nie widzi takiej potrzeby argumentując, że straciliby na tym mieszkańcy dużego osiedla Derby.

REKLAMA

Radna Danuta Zaleska, na prośbę mieszkańców, poprosiła o przedstawienie danych w zakresie obłożenia linii 132. Zdaniem radnej niedawna zmiana trasy linii spowodowała spore utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców m.in. Bagno Shreka na Białołęce. Mieszkańcy wołają o chodniki Bagno Shreka na Białołęce. Mieszkańcy wołają o chodniki
Przeglądając budżet obywatelski samorząd stolicy mógłby zrobić sobie szybką ściągawkę z tego, czego mieszkańcom brakuje najbardziej. W tym samym mieście, w którym budowana jest kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę, mieszkańcy nie mają: chodników, ulic, dróg rowerowych, latarni czy wiat przystankowych. O kanalizacji nawet nie wspominając.
osiedli Lewandów, Pod Akacją i Przy Rzeczce.

132 ponownie na starej trasie?

Zdaniem radnej utrzymanie linii na odcinku trasy uwzględniającym obsługę m.in. ul. Oknickiej, w tym zachowanie czterech przystanków na żądanie: Chudoby, Oknicka, os. Lewandów II i Internetowa byłoby korzystne.

- W rejonie ulic Berensona i Lewandów znajdują się osiedla, którym wprowadzona zmiana kursowania linii pogarsza dostęp do komunikacji miejskiej. Zmiana trasy skłoniła mieszkańców do korzystania z własnych środków transportu, gdyż wprowadzona częstotliwość kursowania innych linii, wraz z ich czasem przejazdu, stały się nieatrakcyjne, wręcz zniechęcają do korzystania z komunikacji miejskiej. Warto też dodać, że mieszkańcy np. osiedla Lewandów II, osiedla wzdłuż ul. Internetowej czy osiedla Przy Rzeczce średnio przeznaczają około 10-15 minut na dojście do przystanku autobusowego - wyjaśnia radna Danuta Zaleska.

Zapraszamy na zakupy

ZTM zadowolony ze zmian

Tymczasem ZTM przekonuje, że linia 132 zapewnia szybkie połączenie osiedla Derby ze stacją metra Marymont. Według urzędników samo skierowanie tej linii przez ulice Oknicką i Lewandów wydłużyłoby czas podróży z osiedla Derby, co stanowiłoby niedogodność dla licznych pasażerów obecnie korzystających z tego połączenia.

- Pomiary wykorzystania autobusów linii 132 przed i po wprowadzeniu zmiany wykazały, że większa liczba pasażerów korzysta z linii na trasie z osiedla Derby. W najbardziej popularnych kursach w godzinach porannego szczytu autobusami tej linii wyjeżdża z osiedla Derby nawet dwukrotnie więcej pasażerów, niż miało to miejsce w przypadku osiedla Lewandów - przekonują w ZTM na dowód podając liczby. W marcu ubiegłego roku maksymalne napełnienie w kierunku Metra Marymont wynosiło 45 osób. W listopadzie maksymalne napełnienie przekraczało już 90 osób.

Komunikacja miejska na Białołęce

Linia 132 na ulicach Berensona, Oknickiej i Lewandów została zastąpiona przez linię 204, która oferuje pasażerom taką samą częstotliwość kursowania, jaką zapewniała wcześniej na tym odcinku jej poprzedniczka. Na przystanku Grodzisk istnieje też możliwość przesiadki pomiędzy liniami 204 i 132.

- Omawiany rejon jest obsługiwany również przez linię 256, a ulica Lewandów także przez linię 240, które zapewniają szybki dojazd do linii metra M2 (stacja Kondratowicza). Mając na uwadze powyższe informujemy, że obecnie nie planujemy zmiany trasy linii 132 - wyjaśnia ZTM.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# may

18.03.2023 14:28

Brawo ZTM. Cieszę się, że wzięliście stronę mieszkańców osiedla Derby - najliczniejszego w okolicy!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA