REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Nowe boisko w jordanku walczy o głosy

  27 maja 2024

alt='Nowe boisko w jordanku walczy o głosy'
źródło: Facebook/V Ogród Jordanowski

Teren rekreacyjno-sportowy ogrodu jordanowskiego przy ul. Ludwiki 2/4, mimo prowadzonej rewitalizacji i remontów, nadal nie zachwyca. Jest pomysł, żeby to zmienić, a pomóc w tym mogą mieszkańcy.

REKLAMA

- Boisko oraz jego bezpośrednie otoczenie jest w stanie zaawansowanej degradacji, stan nawierzchni zagraża bezpieczeństwu. Użytkownicy obiektu wielokrotnie byli zainteresowani skorzystaniem z boiska do piłki ręcznej, pojawiały się również inicjatywy popularyzacji unihokeja - wyjaśnia Anna Klechowska-Kempara, która ma pomysł, jak to zmienić.

Teren wolskiego ogrodu jordanowskiego zachęca do inwestowania, gdyż jest monitorowany i chroniony całodobowo, a w godzinach nocnych brama jest zamykana. W miesiącach ciepłych jest miejscem licznie odwiedzanym przez rodziców z dziećmi oraz młodzież. Obecnie znajduje się tu boisko do piłki nożnej i mocno zniszczone do piłki ręcznej, w związku z tym część terenu jest zupełnie bezużyteczna.

Co miałoby się zmienić?

Projekt złożony do budżetu obywatelskiego Woli na 2025 rok przewiduje wymianę nawierzchni istniejącego boiska, wywiezienie zniszczonych bramek, likwidację zniszczonej powierzchni płyt poliuretanowych, posianie w ich miejscu trawnika (ewentualnie kwiatów). Drugą kwestią jest budowa nowoczesnego i wielofunkcyjnego boiska z piłkochwytami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i unihokeja wraz z lampami solarnymi oraz ławkami i koszami na śmieci.

- W ramach projektu chcemy również zrewitalizować nawierzchnię boiska do piłki nożnej, ponieważ w przeciągu 20 lat od jego stworzenia uległa ona znaczącemu zniszczeniu - wyjaśnia autorka projektu wycenionego na milion złotych. Projekt już ocenili urzędnicy i trafił on do puli projektów, na które mieszkańcy oddadzą swój głos w drugiej połowie czerwca. Realizacja inwestycji powinna nastąpić już w przyszłym roku, o ile wynik głosowania będzie korzystny.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy