REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Na terenie szpitala tak być nie może. Nadzieja w czerwcowym głosowaniu

  27 maja 2024

alt='Na terenie szpitala tak być nie może. Nadzieja w czerwcowym głosowaniu'
źródło: bo.um.warszawa.pl

W ogólnomiejskim budżecie obywatelskim jest projekt, na który warto zwrócić uwagę - naprawa dróg i chodników na terenie Szpitala Wolskiego, które obecnie są w bardzo złym stanie i stanowią znaczne utrudnienie dla pacjentów i osób odwiedzających. Czy projekt za ponad 2 mln zyska uznanie głosujących?

REKLAMA

Wojciech Gaweł w ramach ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego zaproponował gruntowny remont dróg i chodników na terenie Szpitala Wolskiego, które obecnie są w bardzo złym stanie i stanowią znaczne utrudnienie w poruszaniu się pacjentów i osób odwiedzających.

Szpital Wolski z fatalnymi drogami i chodnikami

Szpital Wolski przy Kasprzaka 17 jest placówką wielospecjalistyczną, zlokalizowaną na rozległej działce, w 11 wolnostojących pawilonach. W ostatnim roku przyjęto tu ponad 68 tys. pacjentów, którym udzielono ponad 75 tys. porad. Drogi na terenie szpitala mają charakter dróg wewnętrznych ogólnodostępnych, zapewniających obsługę komunikacyjną dla karetek pogotowia, samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, pacjentów oraz osób odwiedzających.

- Są w bardzo złym stanie i stanowią znaczne utrudnienie w komunikacji pacjentów i osób odwiedzających. Szpital Wolski corocznie doraźnie naprawia je we własnym zakresie, co nie przynosi zadowalających efektów. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemów komunikacji na terenie szpitala jest gruntowny remont dróg i chodników - przekonuje pomysłodawca projektu wycenionego na 2,1 mln zł.

Wstąp do księgarni

Głosowanie już w czerwcu

- Realizacja projektu usprawni obsługę komunikacyjną pacjentów na terenie rozległego kompleksu Szpitala Wolskiego. Poprawi warunki użytkowania dróg przez samochody osobowe i karetki, wpłynie pozytywnie na warunki parkowania, polepszy przemieszczanie się pieszych oraz transport pacjentów (transportowanych na wózkach medycznych lub inwalidzkich). Ponadto remont przyczyni się do poprawy ochrony przeciwpożarowej obiektów, ułatwiając dojazd pojazdom jednostek Państwowej Straży Pożarnej do istniejących obiektów budowlanych - zachęca do oddania głosu na ten projekt jego pomysłodawca.

Głosowanie już w drugiej połowie czerwca. Ewentualna inwestycja powinna nastąpić w przyszłym roku.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# strzałkowianieA4

27.05.2024 16:54

W Gnieźnie i okolicach klienci DPS mają ukończone szkoły specjalne i podstawowe. Inne szkoły to wyjątki.

# pZz

27.05.2024 18:35

Rozumiem, ze szpital nie jest w stanie wygospodarowac pieniedzy ze srodkow, ktore pozyskuje z przychodu? Po co menager takiej placowki ma dbac o wlasciwe finanse skoro wie, ze tak czy siak strate, naprawy, etc. pokryje sie z pieniedzy publicznych.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break