REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 1olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0
Białołęka

komunikacja »

 

Nocna linia na Płochocińskiej jeszcze w tym roku?

  15 marca 2012

alt='Nocna linia na Płochocińskiej jeszcze w tym roku?'
warszawa.wikia.com

Mieszkańcy okolic Płochocińskiej chcą nocnej komunikacji miejskiej. Jest szansa, że ten rejon Białołęki zyska nocną linię jeszcze w tym roku. Warunkiem jest jednak oddanie do użytku mostu w Kobiałce.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
- Odnoszę wrażenie, że mieszkam na końcu świata. Żeby w stolicy kraju w porze nocnej nie można było do domu dojechać autobusem? To naprawdę oburzające. Dlaczego Tarchomin ma swoją nocną komunikację, a my nie możemy się o nią doprosić - pyta mieszkanka wschodniej Białołęki. Metro na Tarchominie, czyli krótkie życie obietnicy wyborczej Metro na Tarchominie, czyli krótkie życie obietnicy wyborczej Dziś od rana padają kolejne wyborcze obietnice. To dobry dzień na wspomnienia. W 2006 roku prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała metro do Winnicy. Powstało nie metro, lecz tramwaj, i nie do Winnicy, ale na Tarchomin.

Jej zdanie podzielają inni. Niestety, przynajmniej w najblizszym czasie nie widać szans na jakąkolwiek poprawę sytuacji. Zarząd Transportu Miejskiego rozważa zmiany, jednak dopiero po otwarciu mostu nad kanałem Żerańskim.

- Wprowadzenie komunikacji nocnej na całą długość ul. Płochocińskiej nie jest obecnie możliwe z powodu braku możliwości zawracania autobusu przed granicą miasta oraz brak zainteresowania gminy Nieporęt wprowadzeniem komunikacji nocnej na swój teren, bo wiązałoby się to z koniecznością współfinansowania linii nocnej przez tę gminę. W tym roku planowane jest oddanie do użytku nowego mostu nad kanałem Żerańskim w ciągu ul. Kobiałka. Po otwarciu tego mostu nie wykluczamy wprowadzenia komunikacji nocnej na Płochocińską i dalej ulicą Kobiałka - zapowiada rzecznik ZTM Paweł Olek.

Anna Sadowska

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Komentarze (4)

# damonsi

19.03.2012 12:53

w końcu! ile można czekać? oby jak najszybciej zrobili ten most i będzie można normalnie wracać do domu po imprezie, tym bardziej, że zbliża się euro...

# aqq

21.03.2012 23:23

Ale kłamczuszek z pana rzecznika. Nie ma żadnego problemu z zawracaniem - wystarczy posprzątać ze śmieci starą pętlę autobusową (jest tuż przed stacją Shell)

 E-1

22.03.2012 18:13

Albo wydłużyć linie do Rembelszczyzny co za problem? :p

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

# Mariusz Michalski

09.05.2012 01:00

mam nadzieje ze juz niedlugo bedzie mozna spokojnie wrocic autobusem nocnym z imprezy na nasza czesc Białołęki
więcej na forum

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

sporteum polkolonie 3sporteum polkolonie 0

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA