REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Niebezpieczna ścieżka rowerowa. ZDM: "Zgodnie ze standardami"

  4 października 2022

Niebezpieczna ścieżka rowerowa. ZDM: "Zgodnie ze standardami"
Fot. Rafał Czerwonka

Zakończenie drogi dla rowerów, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Lucerny, Kadetów i Trakt Lubelski, może być niebezpieczne dla jej użytkowników. Ze ścieżki można bowiem zjechać wprost do rowu odwadniającego. Zarząd Dróg Miejskich ma to poprawić. Zdaniem radnego Rafała Czerwonki sposób, w jaki drogowcy chcą to zrobić "zadziwia i woła o pomstę do nieba".

REKLAMA

O problemie ścieżki rowerowej, która nagle się kończy, a tuż za nią pojawia się zbiornik odwadniający, radni dyskutowali na posiedzeniu komisji rozwoju oraz podczas sesji rady dzielnicy. Radny Rafał Czerwonka napisał do ZDM pismo z prośbą o zainstalowanie w tym miejscu barierek oraz oznakowania informującego o końcu drogi dla rowerów.

Zbudowali inaczej niż w projekcie?

Odpowiedź ZDM-u jest zaskakująca. Drogowcy informują w niej, że pierwotnie na końcu ścieżki planowany był montaż barier, ale z uwagi na kolizję z liniami kablowymi, ich montaż nie był możliwy.

- Poruszanie się po ścieżce nie stanowi niebezpieczeństwa dla żadnego uczestnika ruchu - twierdzi dyrektor ZDM Łukasz Puchalski. Jednocześnie zapewnia, że ścieżka rowerowa powstała zgodnie ze standardami budowy dróg rowerowych w Warszawie.

- Droga została wybudowana inaczej niż została zaprojektowana, ale zdaniem urzędników spełnia warszawskie standardy. Niezłe mamy zatem te standardy - komentuje radny Czerwonka.

Rozważają betonową barierę

Z pisma ZDM wynika, że drogowcy rozważą możliwość ustawienia w tym miejscu bariery betonowej. - Jej ustawienie wymagać będzie sporządzenia nowego projektu stałej organizacji ruchu - informuje Łukasz Puchalski. Oznacza to, że na końcu ścieżki rowerowej, tuż przed rowem odwadniającym, może teraz pojawić się betonowa ściana, z którą pędzący po zmroku cyklista może mieć gwałtowne i bliskie spotkanie. Zdaniem wielu internautów projekt ścieżki od początku był wadliwy. Jak można było zaprojektować ścieżkę rowerową, która nagle się kończy i to na niebezpiecznej przeszkodzie? - pytają retorycznie.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA