REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Nowe inwestycje rowerowe dla Wawra. Co w przyszłym roku?

  6 września 2022

Nowe inwestycje rowerowe dla Wawra. Co w przyszłym roku?
źródło: Dzielnica Wawer

Już w przyszłym roku Wawer powinien zyskać kilka kluczowych dla mieszkańców ścieżek rowerowych, pojawią się też inne udogodnienia dla rowerzystów.

REKLAMA

Wszystko za sprawą budżetu obywatelskiego, dzięki któremu wybudowana zostanie ścieżka rowerowa przy ul. Panny Wodnej. Odcinek na Panny Wodnej

Mateusz Deryło za ponad pół miliona złotych zaproponował w tegorocznej edycji projekt budowy ścieżki na odcinku od ronda im.

Zegarmistrza Gałeckiego (skrzyżowanie ulic Mozaikowej, Panny Wodnej i Mrówczej) do skrzyżowania z ul. Powojową, tj. około 450 metrów ścieżki asfaltowej o szerokości 2,5 m. Nowa infrastruktura przedłuży ścieżkę rowerową biegnąca wzdłuż ul. Mozaikowej.

- Inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo wśród uczestników ruchu drogowego na dosyć ruchliwej ulicy Panny Wodnej. Umożliwi bezpieczny dojazd rowerem do stacji kolejowej Warszawa Radość - argumentuje autor projektu i dodaje, że docelowo chciałby połączyć nową ścieżkę z istniejącą wzdłuż Skalnicowej. "Za" zagłosowało ponad 1300 mieszkańców, co oznacza, że fragment ścieżki przy Panny Wodnej powinien być budowany już w przyszłym roku.

Oznakowanie ścieżek w osiedlu Las

W budżecie dzielnicowym wygrał także mały projekt mający na celu oznakowanie ścieżek rowerowych w osiedlu Las. Za 6 tys. złotych Mariusz Cimiński wraz z Julianą Podporą zaproponowali postawienie tablic informujących o dostępnych ścieżkach rowerowych w najbliższej okolicy oraz ich oznakowaniu. - Informacje takie umożliwią zaplanowanie rodzinnych wycieczek krajoznawczych po wawerskich lasach, brzegiem Wisły oraz najbliższej okolicy. W 10 wyznaczonych miejscach postawione zostaną drogowskazy pokazujące kierunek jazdy, miejsce docelowe i odległość do charakterystycznych miejsc w tym rejonie - wyjaśniają autorzy projektu, na który zagłosowało 846 mieszkańców. Realizacja już w przyszłym roku.

Kontraruch rowerowy

Rowerowy Wawer w przyszłym roku wesprze jeszcze jeden duży projekt dla całej Warszawy o wartości ponad 6 mln złotych. Projekt zakłada umożliwienie jazdy rowerem w obu kierunkach (tzw. kontraruch rowerowy) na jednokierunkowych ulicach w Warszawie. Głównym elementem projektu jest dodanie tabliczek "Nie dotyczy rowerów" pod znakami pionowymi, ewentualnie dodanie oznakowania poziomego. Zmiany nie powinny wiązać się z likwidacją możliwości parkowania.

- Dopuszczenie jazdy rowerem w obu kierunkach na jezdniach jednokierunkowych jest rozwiązaniem bezpiecznym i szeroko stosowanym w wielu miastach na świecie, a także w Polsce. Proponowane fragmenty ulic mają status dróg lokalnych, są to zazwyczaj krótkie odcinki, gdzie samochody nie rozwijają dużych prędkości. Rowerzysta jadący w przeciwnym do wyznaczonego kierunku dobrze widzi jadące z naprzeciwka samochody, jednocześnie jest dobrze widoczny dla kierowcy. Jazda w dowolnym kierunku pozwala skrócić trasę przejazdu, a także ominąć jezdnie o dużym natężeniu ruchu. Jest to rozwiązanie tanie, gdyż nie wymaga prac budowlanych, a jedynie modyfikacji oznakowania drogowego - wyjaśnia autor projektu, na który zagłosowało blisko 21,6 tys. warszawiaków. W Wawrze będą to ulice: Michalińska (od Krupniczej do Pożaryskiego), Świebodzińska (od Pożaryskiego do Krupniczej), Pożaryskiego (od Michalińskiej do Świebodzińskiej), Odeska (od Mrówczej do Rogatkowej), Bajkowa (od Klimatycznej do Wielostronnej i od Junaków do Mrówczej) i ul. Junaków (od Mrówczej do Bajkowej).

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# swojak

06.09.2022 14:53

Odeska? Ludzie, gdzie wy macie rozum. Takie krótkie odcinki są z czapy. Najpierw asfalcik, a potem skorodowane płyty monowskie. Czysta przyjemność dla rowerzystów. Wizyta u dentysty zapewniona. No, ale kto zabroni bogatemu. W końcu to nie jego pieniadze.

# Kocur

30.09.2022 12:36

To pan fotograf się tak kozacko zaparkował?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA