REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Najstarsza podstawówka Białołęki urośnie. Umowa podpisana

  11 stycznia 2022

Najstarsza podstawówka Białołęki urośnie. Umowa podpisana
źródło: UD Białołęka

Świetne wiadomości dla rodziców, których dzieci pójdą w roku szkolnym 2023/2024 do szkoły przy Podróżniczej. Przepełniona placówka zyska nowe sale lekcyjne i halę sportową.

REKLAMA

Najstarszą szkołę w dzielnicy rozbuduje Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Izolbud, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez urząd dzielnicy przetargu. Burmistrz Grzegorz Kuca podpisał umowę wartą 32 mln zł.

Rozbudują szkołę przy Podróżniczej

Prace powinny potrwać do 31 lipca 2023 roku, dzięki czemu pierwsi uczniowie skorzystają z nowych pomieszczeń wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024. Szkoła powiększy się m.in. o osiem sal lekcyjnych, cztery pracownie, halę sportową, bibliotekę i świetlicę.

- Budynek Szkoły Podstawowej nr 257 przy Podróżniczej powstał w latach 50. XX wieku - przypomina urząd dzielnicy. - Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale obecnie w szkole uczy się 622 dzieci na dwie zmiany. Aby zapewnić dobre warunki nauki dla minimum 750 uczniów, konieczne jest powiększenie budynku.

Zapraszamy na zakupy

Szkoła znacznie urośnie

Nowa część budynku będzie niezależna od istniejącej a komunikację między obiema częściami zapewni łącznik. W nowym skrzydle powstanie osiem sal lekcyjnych i cztery pracownie, hala sportowa z możliwością podziału na trzy części (boisko o wymiarach 40 x 20 metrów), biblioteka z czytelnią i świetlica.

- Prace projektowe były bardziej skomplikowane, niż w innych tego typu inwestycjach, bo budynek jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków - informuje białołęcki ratusz. - Projektant musiał uzgadniać z konserwatorami zabytków zarówno koncepcję, jak i sam projekt rozbudowy. Także w trakcie realizacji prac konserwatorzy zabytków będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem robót. Wszystko po to, by nowa część dobrze wkomponowała się w istniejący budynek szkoły.

(dg)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA