REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

Bezpieczeństwo

 

Na Trockiej jednak będą światła

  18 grudnia 2015

Na Trockiej jednak będą światła

Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie wreszcie zyska sygnalizację świetlną.

REKLAMA

Skrzyżowanie Trockiej z Pratulińską nie schodzi z listy najniebezpieczniejszych w mieście. Według danych Komendy Stołecznej Policji do końca października doszło na nim do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. O problemach z Trocką pisaliśmy ostatnio we wrześniu i wydawało się wtedy, że na jakiekolwiek zmiany nie ma co liczyć przed rokiem 2019 i otwarciem na Targówku metra. Nastąpiła jednak zmiana planów.

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Trockiej z Pratulińską została wpisana do budżetu miasta na przyszły rok. Zarząd Dróg Miejskich będzie mieć do dyspozycji na ten cel 800 tys. zł.

Do końca października w dzielnicy Targówek doszło już do 68 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby a 82 zostały ranne. Najczęstszą przyczyną wypadków pozostaje nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Dominik Gadomski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Bezpieczny Targówek

28.12.2015 00:30

Też uważam, że to skrzyżowanie jest niebezpieczne. Zdenerwowało mnie to, że w tak niebezpiecznym miejscu brakuje wyraźnie oznaczonych pasów na jezdni o czym pisałem w : Bezpieczny Targówek
Sprawę tą zgłosiłem na stronie interwencyjnej Miasta Warszawy www.warszawa19115.pl (Zgłoszenie przyjęte w dniu 06-11-2015 o godzinie 14:06:56 zarejestrowano pod nr 674217/15).
Jak widać nikt się tym nie przejmuje. Sprawa od od 53 dni ma status "w takcie"

# rodzic123

29.12.2015 21:37

Ja pisałem o całej ulicy Trockiej/Borzymowskiej w grudniu 2014 do Dzielnicy i ZDM, bo uważam że ulica była i jest niedoświetlona, często wieczorami i nocą bardzo szybko i głośno jeździli ścigaczami "dawcy", a także TIRy w ciągu dnia przez co dzieci miały kłopoty z przejściem przez ulice, w szczególności na rogu Radzymińskiej/Trockiej przy skręcie w lewo z Trockiej w Radzymińską.
Nie mogę powiedzieć, że nie odpisali, bo odpisali ale że zrobią porządek po wybudowaniu metra.
Teraz to starta czasu i pieniędzy ( to moje ironiczne zdanie, ale przypuszczam że tak będzie już do końca budowy metra)
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA