REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

Bezpieczeństwo

 

Na Trockiej jednak będą światła

  18 grudnia 2015

Na Trockiej jednak będą światła

Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Warszawie wreszcie zyska sygnalizację świetlną.

REKLAMA

Skrzyżowanie Trockiej z Pratulińską nie schodzi z listy najniebezpieczniejszych w mieście. Według danych Komendy Stołecznej Policji do końca października doszło na nim do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. O problemach z Trocką pisaliśmy ostatnio we wrześniu i wydawało się wtedy, że na jakiekolwiek zmiany nie ma co liczyć przed rokiem 2019 i otwarciem na Targówku metra. Nastąpiła jednak zmiana planów.

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Trockiej z Pratulińską została wpisana do budżetu miasta na przyszły rok. Zarząd Dróg Miejskich będzie mieć do dyspozycji na ten cel 800 tys. zł.

Do końca października w dzielnicy Targówek doszło już do 68 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby a 82 zostały ranne. Najczęstszą przyczyną wypadków pozostaje nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Dominik Gadomski

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Bezpieczny Targówek

28.12.2015 00:30

Też uważam, że to skrzyżowanie jest niebezpieczne. Zdenerwowało mnie to, że w tak niebezpiecznym miejscu brakuje wyraźnie oznaczonych pasów na jezdni o czym pisałem w : Bezpieczny Targówek
Sprawę tą zgłosiłem na stronie interwencyjnej Miasta Warszawy www.warszawa19115.pl (Zgłoszenie przyjęte w dniu 06-11-2015 o godzinie 14:06:56 zarejestrowano pod nr 674217/15).
Jak widać nikt się tym nie przejmuje. Sprawa od od 53 dni ma status "w takcie"

# rodzic123

29.12.2015 21:37

Ja pisałem o całej ulicy Trockiej/Borzymowskiej w grudniu 2014 do Dzielnicy i ZDM, bo uważam że ulica była i jest niedoświetlona, często wieczorami i nocą bardzo szybko i głośno jeździli ścigaczami "dawcy", a także TIRy w ciągu dnia przez co dzieci miały kłopoty z przejściem przez ulice, w szczególności na rogu Radzymińskiej/Trockiej przy skręcie w lewo z Trockiej w Radzymińską.
Nie mogę powiedzieć, że nie odpisali, bo odpisali ale że zrobią porządek po wybudowaniu metra.
Teraz to starta czasu i pieniędzy ( to moje ironiczne zdanie, ale przypuszczam że tak będzie już do końca budowy metra)
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA