REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Na Lucerny rowerzyści poczują się pewniej. Kiedy początek zmian?

  14 maja 2024

alt='Na Lucerny rowerzyści poczują się pewniej. Kiedy początek zmian?'
źródło: ZDM

Zmiany nie nastąpią prędko. Dopiero poznaliśmy wykonawcę projektu trasy rowerowej wzdłuż ul. Lucerny. Inwestycja obejmie całą ulicę - blisko dwa kilometry od Traktu Lubelskiego do ul. Patriotów. Ma pojawić się też nowy mostek nad kanałem Nowe Ujście, który obecnie jest zbyt wąski.

REKLAMA

Ulica Lucerny łączy dwie ważne wawerskie arterie - Trakt Lubelski i ul. Patriotów. Jej przedłużenie w postaci ul. Kadetów łączy się z Wałem Miedzeszyńskim. Stanowi także drogę zbiorczą dla odchodzących od niej licznych pomniejszych ulic. Mimo ważnej roli, brakuje przy niej drogi rowerowej. Zarząd Dróg Miejskich chce to zmienić.

Kiedy dokumentacja projektowa?

W marcu poznaliśmy chętnych na zaprojektowanie trasy rowerowej wzdłuż ul. Lucerny. Zgłosiło się dwóch oferentów. Po przyjrzeniu się obu ofertom ZDM wybrał firmę, która zaprojektuje nową trasę za niecałe 660 tys. zł. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 16 miesięcy na wykonanie tego zadania.

Wstąp do księgarni

Na Lucerny rowerzyści poczują się pewniej

Inwestycja obejmie całą ul. Lucerny. W ten sposób sieć tras rowerowych w Wawrze wydłuży się o mniej więcej 1,7 km. Zgodnie ze wstępną koncepcją na odcinku od ul. Patriotów do Węglarskiej droga rowerowa będzie oddzielona od chodnika. Natomiast dalej do Traktu Lubelskiego, w celu ograniczenia wycinki drzew, powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Cała trasa ma łączyć się z przejazdem rowerowym na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego z ulicami Lucerny i Kadetów oraz projektowaną trasą rowerową przy skrzyżowaniu ulic Lucerny i Mrówczej. W ramach przygotowanej zawczasu koncepcji zaproponowano również budowę zatoki autobusowej przy przystanku Lucerny 04 (zaraz za Traktem Lubelskim w kierunku ul. Patriotów) wraz z wiatą oraz oddzielnym chodnikiem.

REKLAMA

Mostek nad kanałem Nowe Ujście do zmiany

Zaproponowano również nowy most nad kanałem Nowe Ujście. Obiekt ma umożliwić rozdzielenie ruchu rowerowego i pieszego. Te zmiany drogowcy zapowiadali już pod koniec grudnia, przy okazji wprowadzenia tam zmienionej organizacji ruchu, czyli lokalnego zwężenia, które jednocześnie wymusiło przestrzeganie przez kierowców prędkości i stworzyło więcej przestrzeni dla pieszych. Niestety, nie było to idealne rozwiązanie. Prowadziło bowiem do sytuacji mocno niebezpiecznych, kiedy wymijały się tu dwa samochody. Projektant będzie miał za zadanie zaproponować nowy, bezpieczny obiekt, po którym zostanie poprowadzona droga rowerowa.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Jfhfjfn

21.05.2024 09:47

Dobre miejsce na dzwona, jadący od stacji bardzo często nie respektują znaku i wjeżdżają na czołówkę, żeby potem uciekać w te żółte plastyki. Piesi nie mogą przejść. Fuszerka pierwszej klasy z tym całym mostkiem, o zmianie ruchu nawet nie mówiąc. Geniusz który to wymyślił powinien dostać order "ić stont".
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy