REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

komunikacja

 

Most w zasięgu ręki?

  21 września 2002

Po oddaniu do użytku mostu Siekierkowskiego pora poważnie pomyśleć o kolejnej przeprawie przez Wisłę.

REKLAMA

Od lat mówiło się o potrzebie budowy mostu Północnego łączącego Białołękę z Bielanami. Może w nadchodzącej kadencji samorządu uda się te plany zrealizować. Mieszkańcy Białołęki, Bielan, Łomianek, Legionowa i Jabłonny bardzo liczą na tę inwestycję.

Obecnie najdalej wysuniętą na północ przeprawą jest most Grota. Za nim zaś znajduje się jedna z największych obszarowo gmin, Białołęka, dalej Jabłonna i Legionowo. W sumie ponad 120 tysięcy mieszkańców i liczba ta ciągle się zwiększa. W zawrotnym tempie - szczególnie na Białołęce - powstają nowe osiedla i cały czas pozostaje jeszcze sporo terenów pod zabudowę. Brak nowego mostu w tym rejonie może w ciągu najbliższych lat grozić paraliżem komunikacyjnym na moście Grota i w jego okolicach, przy którym obecne korki to małe piwo.

- Most Północny ujęty jest w planach zagospodarowania przestrzennego gminy. Od lat wiadomo, że kiedyś powstanie i jak będzie przebiegał - wyjaśnia sekretarz Białołęki Janusz Janik. - Nasza gmina wraz z Bialanami i miastem Warszawa podpisały umowę o współfinansowaniu studiów dotyczących budowy mostu. Wiadomo natomiast, że główny ciężar finansowy inwestycji musi wziąć na swoje barki miasto. Moim zdaniem most mógłby powstać w ciągu dwóch lat. Potrzebna jest tylko wola ku temu oraz przyznanie odpowiednich środków z budżetu.

W przyszłym miesiącu wybory samorządowe. Zapewne wielu kandydatów na urząd prezydenta Warszawy będzie wspominało o budowie kolejnej przeprawy przez Wisłę. W końcu most oddany do użytku za kadencji danego prezydenta zalicza się w poczet jego sukcesów. Most zaś to nie byle co. Mamy ich w Warszawie tylko siedem (z Siekierkowskim licząc).

Niedawno w wywiadzie telewizyjnym pretendujący do prezydenckiego urzędu Andrzej Olechowski wspomniał, że w ważnych sprawach jest skłonny do trudnych sojuszy. Jako przykład podał, że jest w stanie rozmawiać nawet z SLD, ale o konkretach np. o... moście Północnym. Mieszkańcy Białołęki i Bielan czekają na kolejne deklaracje. Na pewno wezmą to pod uwagę w głosowaniu. To dwie wielkie gminy. Jest więc o co kruszyć kopie.

Grzegorz Ciesielski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA