REKLAMA

REKLAMA

Targówek

różne

Pluskwy na Bródnie. "Nie zabierajcie mebli i obrazów porzuconych na śmietniku do mieszkań"

  17 marca 2023

Pluskwy na Bródnie. "Nie zabierajcie mebli i obrazów porzuconych na śmietniku do mieszkań"
DB

Mieszkańcy Bródna zauważają, jak ich sąsiedzi zabierają do swoich mieszkań meble i dekoracje pozostawione na śmietniku przez lokatorów walczących z... pluskwami. "W ten sposób nigdy się ich nie pozbędziemy!" - apeluje jedna z mieszkanek.

REKLAMA

- Proszę, nie bierzcie nic spod śmietników, Bródno Podgrodzie. Mamy inwazję pluskiew w blokach. Ze smutkiem wyrzuciłam wszystko z mieszkania i opisywałam "pluskwy". Puste ławy na sesji rady dzielnicy. "Wszyscy naraz zachorowali?" Puste ławy na sesji rady dzielnicy. "Wszyscy naraz zachorowali?"
To była jedna z najkrótszych sesji rady dzielnicy w dziejach Targówka. Tylko ośmiu na 25 radnych raczyło przybyć na posiedzenie. Przewodniczący otworzył zatem sesję, by po chwili ją... zamknąć.
Ale moje obrazy zniknęły, zanim przyjechała śmieciarka - opisuje na portalu społecznościowym mieszkanka osiedla Wysockiego na Bródnie.

Zabierają starocie

- Serio, nigdy bym się sama z nimi nie rozstała. Mam nadzieję, że ten, kto wziął obrazy, przeczytał, że tam są robaki i z powrotem odniesie je na śmietnik. Piszę ku przestrodze, bo widzę, że sąsiedzi też wyrzucają meble i elementy dekoracyjne mieszkania. Bądźcie mądrzy, nie bierzcie czegoś, z czym potem trudno w blokach walczyć - apeluje mieszkanka.

Niestety z komentarzy mieszkańców wynika, że wielu lekceważy zagrożenie insektami, których potem trudno jest się pozbyć.

- Na własne oczy widziałem, jak pod blokiem leżało łóżko spryskane, ostreczowane, z naklejoną kartką, na której była informacja o pluskwach. Po godzinie, jak przechodziłem, po meblu nie było śladu. Widziałam zbieracza w tramwaju, jechał z obrazem. Zwróciłam na niego uwagę, zastanawiając się, dlaczego ktoś wywalił obraz. Teraz już wiem - piszą mieszkańcy Bródna.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Pluskwy w Warszawie

Pytanie o problem pluskiew wysłaliśmy do Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Odpowiedziano nam tylko w kwestii jednego z czterech bródnowskich osiedli. Jak się dowiadujemy, problem pluskiew na osiedlu Wysockiego występuje tylko w niektórych blokach i są to podobno pojedyncze przypadki.

- W przypadku zgłoszenia o problemie przez mieszkańców wykonywana jest dezynsekcja części wspólnych budynku. Zdarza się również, że wykonywana jest dezynsekcja w lokalach, w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Dezynsekcja czasami jest przeprowadzana kilkakrotnie, jeśli zachodzi taka potrzeba - wyjaśnia Andrzej Gawlik z SM Bródno.

Co ciekawe, administratorzy budynków osiedla Wysockiego nie zauważyli, aby lokatorzy zabierali stare meble wystawione w altankach śmietnikowych do swoich mieszkań.

Jak zwalczać pluskwy?

Pluskwy świetnie czują się w warunkach blokowych. Owad bardzo łatwo przechodzi między mieszkaniami, np. wentylacją czy po rurach centralnego ogrzewania. Często zdarza się również zawlekanie pojedynczych osobników z urlopu. W domowych warunkach pluskwy czują się, jak w raju. Żerują głównie w nocy. Mogą wtedy niepostrzeżenie wysysać krew z głęboko śpiących ofiar. Ugryzienie pluskwy jest bezbolesne. Zaczerwienione oraz swędzące miejsce na skórze może świadczyć o obecności pluskwy w naszym otoczeniu. Owad może się schować np. w załamaniu tapety czy gniazdku elektrycznym. Pluskwy domowe jako kryjówki wykorzystują wszelkie szpary, szczeliny, meble, firany, żaluzje, tył lustra czy obrazu. Trudno je wykryć, a jeszcze trudniej się ich pozbyć.

Sposobów na walkę z pluskwami jest kilka. Można się ich pozbyć między innymi wynajmując firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach. Pluskwy, ich larwy oraz jaja niszczy wysoka temperatura. W miejscach, gdzie nie powinno się używać środka owadobójczego, można wytępić pluskwy parą za pomocą parownicy. Pościel, dywaniki, zasłony, ręczniki i ubrania należy wyprać w najwyższej temperaturze. Wysoka temperatura pozwala dezynfekować i oczyścić powierzchnię zabrudzoną odchodami i wydalinami pluskiew.

(db)

.

Komentarze (5)

# brrr

17.03.2023 17:16

nadają się do jedzenia?
tak naprawdę to paskudstwo straszne i trudne do wytępienia, unikąc jak ognia

# WrednyKot

17.03.2023 17:57

Do wytępienia proste, tylko upierdliwe. Z doświadczenia powiem tak - unikajcie siadania z tyłu składu w tramwajach, czy z tyłu autobusu.....

# WrednyKot

17.03.2023 18:00

a i jak odpalacie tą bombę pluskwową to nie zapomnijcie odkręcić gniazdek od ścian

REKLAMA

# Myjta się ludzie

18.03.2023 00:20

Te zapluskwione "skarby" spod śmietników w każdą niedzielę można kupić jako "niebywałą okazję" na jarmarku rupieci na Kole.

# Tutejszy

18.03.2023 05:42

Na końcu autobusów i tramwajów jeżdżą menele, bezdomni i ogólnie brudasy. Pluskwy to synonim syfu, bałaganu i ogólnie chlewu. Jeśli ktoś zabiera cokolwiek spod śmietnika to jest zbieraczem-menelem i takich niech robactwo zżera. Bródno to osiedle głównie emeryrów i przyjezdnych wynajmujących mieszkania w zapuszczonych lokalach. Syfu będzie coraz więcej oraz złodziejstwa.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA