REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Wymyślił pożar i zagrożone dzieci, wezwał policję

  17 marca 2023

alt='Wymyślił pożar i zagrożone dzieci, wezwał policję'
źródło: Pixabay

Policjanci dość często wzywani są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia. Tak było i w przypadku interwencji, do której doszło dwa dni temu w mieszkaniu przy Kondratowicza na Bródnie. Mężczyzna, który zaalarmował policjantów, został ukarany grzywną.

REKLAMA

Bywają takie telefony, po których wszystkie służby ratunkowe stawiane są w stan najwyższej gotowości. Tak było też w ubiegły wtorek.

Zgłoszenie o pożarze

Około 13. Jedno auto, dwoje poszukiwanych. Nietrzeźwa kierowała bez prawa jazdy Jedno auto, dwoje poszukiwanych. Nietrzeźwa kierowała bez prawa jazdy
Interwencja drogowa, którą podjęli policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z warszawskiego Bródna, zakończyła się zatrzymaniem kierującej fordem i jego pasażera. 30-latka i jej o sześć lat starszy znajomy byli poszukiwani przez sądy i prokuraturę.
30 do policjantów z Targówka dotarła informacja o awanturze między pijanymi domownikami. W trakcie dojazdu pod wskazany adres policjanci otrzymali informację, że w mieszkaniu wybuchł pożar, a w środku jest kobieta z trójką dzieci. Zaalarmowano inne służby ratunkowe.

Policjanci błyskawicznie zjawili się w tym mieszkaniu. Okazało się, że zgłaszający był pijany, sam przebywał w lokalu i nie było żadnego pożaru. Mężczyzna wyjaśnił mundurowym, że chciał zwrócić na siebie uwagę. Ponieważ 66-latek bezpodstawnie wezwał patrol, policjanci ukarali go wysokim mandatem.

Kup bilet

Nieuzasadnione wezwanie policji

"Niczym nieuzasadnione i pochopne sięganie po telefon tylko po to, aby porozmawiać z dyspozytorem i wprowadzić go w błąd może skutkować sytuacją, w której służby ratunkowe, zajęte niepotrzebnymi czynnościami, nie zareagują w porę na prawdziwe zgłoszenie dotyczące ratowania ludzkiego życia" - przestrzega Komenda Stołeczna Policji.

W przypadku bezpodstawnego wezwania policji na interwencję należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z postanowieniami kodeksu wykroczeń, osoby, które w sposób nieodpowiedzialny wzywają policję popełniają wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe