REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

Wymyślił pożar i zagrożone dzieci, wezwał policję

  17 marca 2023

Wymyślił pożar i zagrożone dzieci, wezwał policję
źródło: Pixabay

Policjanci dość często wzywani są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia. Tak było i w przypadku interwencji, do której doszło dwa dni temu w mieszkaniu przy Kondratowicza na Bródnie. Mężczyzna, który zaalarmował policjantów, został ukarany grzywną.

REKLAMA

Bywają takie telefony, po których wszystkie służby ratunkowe stawiane są w stan najwyższej gotowości. Tak było też w ubiegły wtorek.

Zgłoszenie o pożarze

Około 13. Jedno auto, dwoje poszukiwanych. Nietrzeźwa kierowała bez prawa jazdy Jedno auto, dwoje poszukiwanych. Nietrzeźwa kierowała bez prawa jazdy
Interwencja drogowa, którą podjęli policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z warszawskiego Bródna, zakończyła się zatrzymaniem kierującej fordem i jego pasażera. 30-latka i jej o sześć lat starszy znajomy byli poszukiwani przez sądy i prokuraturę.
30 do policjantów z Targówka dotarła informacja o awanturze między pijanymi domownikami. W trakcie dojazdu pod wskazany adres policjanci otrzymali informację, że w mieszkaniu wybuchł pożar, a w środku jest kobieta z trójką dzieci. Zaalarmowano inne służby ratunkowe.

Policjanci błyskawicznie zjawili się w tym mieszkaniu. Okazało się, że zgłaszający był pijany, sam przebywał w lokalu i nie było żadnego pożaru. Mężczyzna wyjaśnił mundurowym, że chciał zwrócić na siebie uwagę. Ponieważ 66-latek bezpodstawnie wezwał patrol, policjanci ukarali go wysokim mandatem.

Zapraszamy na zakupy

Nieuzasadnione wezwanie policji

"Niczym nieuzasadnione i pochopne sięganie po telefon tylko po to, aby porozmawiać z dyspozytorem i wprowadzić go w błąd może skutkować sytuacją, w której służby ratunkowe, zajęte niepotrzebnymi czynnościami, nie zareagują w porę na prawdziwe zgłoszenie dotyczące ratowania ludzkiego życia" - przestrzega Komenda Stołeczna Policji.

W przypadku bezpodstawnego wezwania policji na interwencję należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z postanowieniami kodeksu wykroczeń, osoby, które w sposób nieodpowiedzialny wzywają policję popełniają wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA