REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Międzylesie: 119 pojedzie częściej?

  21 marca 2023

Międzylesie: 119 pojedzie częściej?
Czy 119-tka powinna kursować częściej? fot. DB

Linia 119 kursująca częściej - tego chciałoby wielu mieszkańców Międzylesia dojeżdżających do pracy na lewym brzegu Wisły. Wawerski radny zapytał czy jest możliwość zwiększenia dostępności autobusów linii 119 w godzinach szczytu.

REKLAMA

- Zwracam się z prośbą o zwiększenie dostępności autobusów linii 119 w godzinach szczytu, w szczególności w szczycie porannym w kierunku do centrum miasta, poprzez podstawianie większego taboru lub zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów tej linii - zwrócił się do Zarządu Transportu Miejskiego Rafał Czerwonka, który jednocześnie poprosił o przedstawienie statystyk wykorzystania linii obsługującej sporą część centralnej części Wawra.

ZTM nie widzi potrzeby

ZTM przeanalizował wykorzystanie przez pasażerów autobusów kursujących na linii 119 we wszystkich kursach w dni powszednie na całej trasie i nie ma dobrych nowin dla radnego Czerwonki.

Z analizy danych wynika, że maksymalne napełnienie nie przekroczyło 60 osób (w stumiejscowym autobusie) i zostało zaobserwowane wyłącznie w jednym kursie porannym (odjazd z Wiśniowej Góry w Międzylesiu o 6:50) na odcinku między przystankami Most Siekierkowski i Siekierki-Sanktuarium. Rowerzyści z Wawra chcą ścieżek rowerowych. Dostaną je? Rowerzyści z Wawra chcą ścieżek rowerowych. Dostaną je?
Jak pokazuje budżet obywatelski Wawra, mieszkańcy chcą ścieżek rowerowych. Projektów jest sporo i nie wszystkie wygrają. Na które zatem warto zwrócić uwagę? Przejrzyjmy je.

Wstąp do księgarni

Autobusy prawie puste

- Napełnienia autobusów odjeżdżających w kierunku Rakowieckiej w pozostałych kursach i na pozostałych odcinkach trasy były znacznie mniejsze. Rzadko przekraczały 30 osób - podaje ZTM.

Z kolei w kierunku Międzylesia maksymalne napełnienie 119-tki nie przekracza 50 osób.

- Świadczy to o tym, że linia 119 zapewnia wystarczającą liczbę miejsc dla pasażerów. Dlatego obecnie nie planujemy kierowania do jej obsługi większych autobusów ani nie planujemy zwiększenia jej częstotliwości kursowania - wyjaśniają urzędnicy ZTM.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# jak kiedyś

22.03.2023 08:08

119 powinno jeździć Zwoleńską

# Wuwuer

22.03.2023 08:24

#jak kiedyś napisał(a) 22.03.2023 08:08
119 powinno jeździć Zwoleńską
Oczywiście że nie powinno. Macie możliwość przesiadki na bronowskiej.

# mmm

22.03.2023 10:34

jak dla mnie to jazda (min. 45 minut) autobusem 119 z Międzylesia do metra Pole Mokotowskie to strata czasu.
119 powinna leciec do Metra Służew a nie tracić czas na dolnym Mokotowie.
Zwiększanie częstotliwości tej linii to jakiś żart, można przecież przesiąść się na Moście Siekierkowskim w 402.
Jeśli już coś zmieniać to ewentualnie zwiększyć częstotliwość w godzinach szczytu linii 147 (były takie obietnice kursów co 10 minut), no a przede wszystkim poprawa porannego rozkładu tej linii (pojedynczego kursu). Aktualnie autobus 147 przyjeżdża na przystanek Zwoleńska 02 przy szkole SP 109 o godzinie 07.55. Pomijając to, że najczęściej przyjeżdza później, to i tak nie ma opcji aby uczniowie zdążyli dolecieć w pięć minut do szkoły, zmienić obuwie i wejść do klasy. Wystarczy drobna korekta, tak aby autobus przyjeżdżał np. o 07.50.
Także tu bym oczekiwał aktywności radnego.

REKLAMA

# Niunia2

23.03.2023 18:03

Ten autobus to porażka zwłaszcza ok. Godz 16 notorycznie się spóźnia nawet 40 min.a skargi do ZTMnic nie dają. Lepiej unikać tego autobusu chyba że ma się mocne nerwy.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023