REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

Przy Ogórkowej w Nadwiślu powstanie plac zabaw?

  17 marca 2023

Przy Ogórkowej w Nadwiślu powstanie plac zabaw?
źródło: bo.um.warszawa.pl

Projekt budowy nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży wraz z terenem rekreacyjnym dla dorosłych przy ul. Ogórkowej w Nadwiślu jest właśnie na biurkach urzędników. O jego przyszłości najpewniej zdecydują mieszkańcy Wawra.

REKLAMA

Kamila Bielenin w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Wawra zaproponowała budowę placu zabaw przy ul. Ogórkowej na terenie Nadwiśla. Koszt to 600 tys. Wysyp pomysłów dla marysińskiej Syrenki Wysyp pomysłów dla marysińskiej Syrenki
Obiekty sportowe przy ul. Starego Doktora 1 co jakiś czas wymagają modernizacji i nakładów finansowych na nowe atrakcje. Budżet obywatelski podsuwa mieszkańcom kilka pomysłów.
złotych.

Budżet obywatelski w Warszawie

Na terenie placu miałyby znaleźć się drewniane konstrukcje przeznaczone do zabawy, jak również huśtawki, karuzele, bujaki sprężynowe, piaskownica, stół do ping-ponga, trampolina ziemna, hamak, dziecięca kuchnia błotna, ławki, latarnie, dziecięcy przewijak oraz kosze na śmieci. Teren będzie ogrodzony, a tym samym bezpieczny dla dzieci.

- Dzięki nowym nasadzeniom drzew i krzewów oraz dostępności ławek teren placu zabaw będzie również atrakcyjnym miejscem dla dorosłych, gdzie będzie można się zrelaksować czy odpocząć w ciągu dnia. Na terenie placu dostępna będzie biblioteczna budka, która umożliwi sąsiedzką wymianę książek. Dzięki posadzeniu żywopłotu od strony Wału Miedzeszyńskiego uzyskamy kameralne miejsce zarówno do zabawy, jak i do odpoczynku wśród zieleni, jakiego do tej pory nie ma w okolicy - wyjaśnia autorka projektu, która dodała, że obok placu zabaw w przyszłości będzie można zaplanować budowę np. siłowni plenerowej, skweru lub pumptrucka.

(jr)

.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA