REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Masa Krytyczna zebrała rowery dla uchodźców. "Puchalski chwali się cudzymi pomysłami"

  11 maja 2022

Masa Krytyczna zebrała rowery dla uchodźców. "Puchalski chwali się cudzymi pomysłami"
źródło: Facebook / Warszawska Masa Krytyczna

Rowerowi aktywiści dziękują warszawiakom, przy okazji ostro krytykując rowerowego pełnomocnika ratusza Łukasza Puchalskiego.

REKLAMA

- Czy to prawda, że pełnomocnik Puchalski na Chmielnej przeprowadził akcję rozdawania rowerów? - pyta Warszawska Masa Krytyczna. - Radio Erewań: prawda, ale z małymi poprawkami: nie Puchalski, a Warszawska Masa Krytyczna, nie na Chmielnej, a na KEN-ie, nie przeprowadził, a z właściwą sobie klasą i subtelnością podpina się pod cudzą akcję. To dla nas urocze, że pełnomocnik w temacie nie zrobił NIC, a chwali się cudzymi pomysłami.

REKLAMA

Zebrali rowery dla uchodźców

O co poszło? Gdy do Warszawy zaczęły przybywać tysiące ukraińskich uchodźców, stowarzyszenie Masa Krytyczna postanowiło zorganizować dla nich zbiórkę rowerów.

Warszawiacy mogli odstawiać jednoślady do klubokawiarni KEN 54 na Natolinie, a Ukraiński Dom w Warszawie decydował, do kogo konkretnie trafi dany rower. Gdy akcja już się skończyła, urzędnicy wprowadzili osoby chętne do pomocy w błąd, zachęcając do dalszego zostawiania jednośladów na Natolinie.

- Dementujemy nierzetelne informacje zamieszczone na profilu pełnomocnika prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej przy okazji akcji społecznej Rowerowy Maj odnośnie zbiórki czy wydawaniu rowerów w KEN 54 - pisze Masa Krytyczna.

REKLAMA

Przepychanki z urzędnikiem

Pełnomocnik oczywiście uznał wpis stowarzyszenia za "pełen negatywnych emocji i przytyków" oraz "zupełnie niepotrzebny". Jak twierdzi Puchalski, 20 kwietnia drogowcy pisali do Masy Krytycznej przez... Messenger, z góry zakładając, że skrzynka mailowa nie działa, ponieważ nie działa strona internetowa. Zamiast po prostu zadzwonić do kogoś ze stowarzyszenia, poczekali do następnego dnia i zapytali o zbiórkę rowerów w klubokawiarni.

- 21 kwietnia dostaliśmy informację, że wszystko jest aktualne; nie padł żaden sygnał, że zbiórka dobiega końca - pisze pełnomocnik. - W związku z tą przykrą sytuacją będziemy w dalszym kontakcie z klubokawiarnią. Proponujemy wsparcie organizacyjne dalszej zbiórki rowerów. (...) Na profilu WMK zdarzały się w przeszłości nierzetelne informacje, które trzeba było prostować. Nie tak dawno pisaliście o braku oznakowania na Wybrzeżu Szczecińskim, bo... po prostu osoba jadąca drogą rowerową go nie zauważyła.

(dg)

.
 

Komentarze (3)

# Rower

11.05.2022 16:51

negatywny dla nas jest Ratusz ot i tylko tyle w temacie !

# Marina

11.05.2022 18:22

Pedałek rowerowy już martwi się, że to nie jego sukces. A jakie i gdzie szkoły kończył ten specjalista od pedałowania?????

# jamiszcz

04.07.2022 23:30

To pewnie ci biedni uchodzcy z wódą z biedronki
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA