REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Marsa: rok opóźnienia, nowe utrudnienia

  22 sierpnia 2012

alt='Marsa: rok opóźnienia, nowe utrudnienia'

Nowe utrudnienia czekają kierowców Wawra poruszających się w rejonie ulicy Marsa. W piątek zostaną wyłączone z ruchu dwa kolejne wyloty ulic przyległych do tej arterii.

REKLAMA

Jak przewiduje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, 24 sierpnia wieczorem zostaną wyłączone z ruchu wloty ulic: Okularowej i Chełmżyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Marsa.

- Chełmżyńska zostanie połączona z Marsa tymczasową dwupasmową jezdnią przesuniętą o kilkadziesiąt metrów w odniesieniu do istniejącej, natomiast bezpośredni wjazd z Okularowej w Marsa nie będzie możliwy.

Podpisany jest aneks do umowy, który określa zakończenie prac w terminie do końca czerwca przyszłego roku - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.
Objazd zostanie poprowadzony ul. Rekrucką - informuje ZMID.

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do 30 września. Do tego czasu wykonana zostanie przebudowa urządzeń podziemnych i skrzyżowania, będąca elementem modernizacji ul. Marsa od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Chełmżyńskiej.

Prace są częścią modernizacji ciągu ulic Marsa. W zakres zadania wchodzi przebudowa i poszerzenie istniejących jezdni, w tym rozbiórka i budowa wiaduktów drogowych, budowa ekranów akustycznych oraz zagospodarowanie zielenią pasa drogowego.

Inwestycja od początku budziła wiele emocji. Największym problemem był wykup gruntów przy trasie, co spowodowało roczne opóźnienie w budowie.

- Decyzje odszkodowawcze są już wydane. Myślę, że w tym miesiącu wypłacimy wszystkie odszkodowania. Podpisany jest też aneks do umowy, który określa zakończenie prac w terminie do końca czerwca przyszłego roku - mówi Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID.

A pracy pozostało jeszcze sporo. W ciągu dwunastu miesięcy trzeba wybudować dwa nowe wiadukty, wyburzyć stare. Pozostała też część drogowa do Chełmżyńskiej - ten etap prac zaczyna się właśnie w piątek w nocy.

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# o_boshe!

22.08.2012 12:15

słup na środku jezdni, gehenna na zwoleńskiej, zasadowa - brak pasów, trakt nieczynny do listopada, marsa - rok opóźnienia - boshe w jakim kraju / mieście / dzielnicy my żyjemy? jeden wielki plac budowy. niech ktoś nad tym w końcu zapanuje!!!

# eden

22.08.2012 16:17

Na pewno skończą w terminie. Wiadukt już się sam rozbiera, żeby było szybciej.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA