REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Marsa: jak długo poczekamy na wiadukty?

  13 stycznia 2012

Marsa: jak długo poczekamy na wiadukty?

Budowa nowych wiaduktów nad torami w ciągu Marsa stoi w miejscu. Wszystko przez opóźnienia w wypłatach odszkodowań za wywłaszczone działki.

REKLAMA

Opóźnienia dotyczą 49 działek - tylu potrzebują drogowcy, aby wejść na teren budowy. O ile Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował właścicieli o konieczności wydania nieruchomości, to ci do ich opuszczenia się nie kwapią. Powód? Brak informacji, co z pieniędzmi za oddane grunty. Bez nich mieszkańcy nie mogą zaplanować przeprowadzek. A pieniędzy nie ma, bo ministerstwo transportu nie rozpatrzyło protestów odnośnie pozwoleń na budowę. Sprawa ciągnie się już rok. Ostateczna decyzja spodziewana jest na przełomie stycznia i lutego, później musi się uprawomocnić, aby można było wypłacać odszkodowania.

Wiadukty miały powstać do połowy tego roku. Szans na terminowe usprawnienie wiecznie zakorkowanej przeprawy nad torami nie ma już żadnych.

- Na tym etapie rzeczywiście nie możemy mówić o żadnych konkretnych terminach. Wiemy jedynie, że termin - połowa roku - zawarty w umowie jest na pewno nierealny. Dopiero jak uzyskamy grunty, będzie można mówić o tym, jak duże są opóźnienia i kiedy inwestycja zostanie zakończona. Jej cały koszt to 71 mln zł. Za te pieniądze wybudowane zostaną dwa wiadukty i przebudowana ul. Marsa na odcinku od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. Obecnie trwają prace przy jednym z wiaduktów. Reszta rozpocznie się dopiero po uzyskaniu gruntów - mówi Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

(wt)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA