REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

kultura

 

Kto pokieruje Bemowskim Centrum Kultury? Ratusz szuka dyrektora

  11 stycznia 2022

Kto pokieruje Bemowskim Centrum Kultury? Ratusz szuka dyrektora
W ubiegłym miesiącu Bemowskie Centrum Kultury organizowało m.in. koncert Chóru Mam, który odbył się w amfiteatrze w parku Górczewska. Źródło: Facebook / Bemowskie Centrum Kultury

Okres tymczasowego kierowania domami kultury na Bemowie i Jelonkach przez Aleksandrę Ziębę dobiega końca.

REKLAMA

"W codziennej pracy ważna jest dla nas wysoka jakość i atrakcyjność oferty. Nasze projekty i działania mają charakter edukacyjny, inicjują procesy zmiany indywidualnej i zbiorowej oraz budują więzi społeczne. Pracujemy nad autorską, innowacyjną i unikatową ofertą" - tak pisze o sobie Bemowskie Centrum Kultury, zarządzające m.in.

amfiteatrem w parku Górczewska, miejscem aktywności Dwa Jelonki czy salą widowiskową przy Górczewskiej. Warszawski ratusz szuka nowego dyrektora instytucji.

REKLAMA

Spór o BCK

Brak konkursów na stanowisko dyrektora BCK wreszcie przestał być dzielnicową tradycją. Gdy w 2014 roku Marcin Jasiński obejmował stanowisko decyzją ówczesnej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, mieszkańcy dowiedzieli się o tym z "Gazety Wyborczej". Gdy odszedł do Staromiejskiego Domu Kultury, na Bemowie zablokował możliwość wyboru swojego następcy udając się w BCK na... urlop bezpłatny. W bemowskim ratuszu wybuchł wówczas polityczny konflikt o kulturę.

Samorządowcy z Wybieramy Bemowo (wówczas klubu przewodniczącego rady dzielnicy Jarosława Dąbrowskiego) chcieli powrotu na stanowisko Arkadiusza Majchra, który kierował instytucją przed Jasińskim i w przeciwieństwie do niego wygrał konkurs. Stracił on stanowisko w wyniku konfliktu w strukturach lokalnych i stołecznych PO, gdy wobec bemowskich urzędników wytoczono ciężkie działa a szereg osób zmuszono do odejścia z samorządu. Wszystkie śledztwa tzw. afery bemowskiej dotyczące BCK zostały umorzone, ale polityczni przeciwnicy wciąż wypominają Majchrowi, że był "zamieszany w aferę". Koalicjantów z Platformy Obywatelskiej i Wybieramy Bemowo pogodziła nominacja wiceburmistrz Aleksandry Zięby.

REKLAMA

Szukają nowego dyrektora

- Aleksandra Zięba nie ma wiele wspólnego z działalnością w BCK albo podobnych instytucjach - pisaliśmy w styczniu ubiegłego roku. - W latach 2014-2019 była radną dzielnicy, ale nie zasiadała w komisji kultury. Obecnie pełni funkcję zastępcy burmistrza. Jej kandydatura na dyrektora BCK jest już oficjalna. Burmistrz Urszula Kierzkowska zamierza wystąpić do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o powołanie Zięby na to stanowisko bez konkursu.

Nominacja Zięby spotkała się z falą krytyki ze strony zwolenników Jasińskiego a obie strony wzajemnie oskarżały się o brak kompetencji, a nawet niegospodarność. W okresie świątecznym wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra ogłosiła konkurs na nowego dyrektora. Wśród wymogów zapisano m.in. dwuletnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w dziedzinie kultury oraz również podobne doświadczenie na stanowisku kierowniczym.

(dg)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA