REKLAMA

bck lubie wracac 1bck lubie wracac 2bck lubie wracac 0
Bemowo

oświata »

 

Kiedy dzieci z przedszkola przy Czumy wrócą do swojej placówki?

  4 czerwca 2025

alt='Kiedy dzieci z przedszkola przy Czumy wrócą do swojej placówki?'
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa nr 362

Minęło już dziewięć miesięcy od sierpniowej ulewy, która zalała pomieszczenia przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy 8. Choć obiecywano szybki remont i powrót dzieci do swoich sal, przedszkolaki nadal są w zastępczej placówce. Dlaczego prace tak się przeciągają i kiedy maluchy mogą wrócić do siebie?

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

We wrześniu informowaliśmy, że nie wszystkie bemowskie przedszkolaki wróciły po wakacjach do swoich sal. W nocy z 19 na 20 sierpnia 2024 roku intensywne burze i ulewy doprowadziły do zalania pomieszczeń przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy 8. Ekskluzywna odzież włoska - luksus, który podkreśla Twój styl Ekskluzywna odzież włoska - luksus, który podkreśla Twój styl
Moda włoska to synonim luksusu, ponadczasowego stylu i perfekcyjnego wykonania. Odzież stworzona we Włoszech łączy w sobie tradycję rzemiosła, nowoczesne podejście do designu oraz niepowtarzalny charakter. Ekskluzywna odzież włoska to wybór dla kobiet i mężczyzn, którzy cenią najwyższą jakość i pragną wyróżniać się w tłumie.
Dzieci zostały przeniesione do innej placówki.

Kiedy wrócą na Czumy?

- Z uwagi na powstałe poważne szkody, wymagany jest gruntowny remont pomieszczeń przedszkolnych - informowała naszą redakcję we wrześniu Natalia Walka, rzeczniczka bemowskiego ratusza. - Do czasu zakończenia remontu dzieci będą korzystać z pomieszczeń i sal dostosowanych dla dzieci w wieku przedszkolnym w "Szkolniaczku", czyli Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Szadkowskiego 3. Przewidywany czas remontu zalanych oddziałów to około trzy miesiące - dodała rzeczniczka.

Tymczasem mamy już wiosnę, a przedszkolaki wciąż nie mają dokąd wrócić. O tę sprawę dopytywała niedawno radna Marta Sylwestrzak.

Kup bilet

Urzędnicy bardzo długo szykowali papiery

Jak się okazuje, umowę z wykonawcą na przeprowadzenie remontu podpisano dopiero na początku kwietnia. Zakres prac obejmuje m.in.: skucie zawilgoconych tynków i płytek, wymianę wykładzin, impregnację podłoży, malowanie, montaż nowych drzwi, sprawdzenie instalacji elektrycznej oraz wykonanie białego montażu w łazience dla osób z niepełnosprawnościami. Łączny koszt prac to 590 tys. zł.

Wykonawca ma czas do połowy czerwca. Następnie konieczne będą odbiory techniczne i wyposażenie sal. Wszystko wskazuje więc na to, że dzieci powrócą na Czumy dopiero we wrześniu.

REKLAMA

bielany wianki 2bielany wianki 0

Ratusz planuje odwodnienie przedszkola

Jednocześnie urząd dzielnicy planuje zabezpieczenie terenu przedszkola przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.

- Obecnie trwają prace koncepcyjne dotyczące zmiany ukształtowania terenu i instalacji ewentualnych zbiorników umożliwiających zmagazynowanie wody opadowej podczas nagłych i nieprzewidzianych opadów atmosferycznych wokół budynku przedszkola - odpowiedział radnej Sylwestrzak burmistrz Grzegorz Kuca.

W przygotowaniu jest procedura umożliwiająca opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla inwestycji pod nazwą "Przebudowa istniejącego terenu wokół budynku Szkoły Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy 8 wraz z wykonaniem instalacji retencyjnych wód opadowych". To opracowanie określi szczegółowy zakres przyszłych prac.

- Planowany termin ich rozpoczęcia to bieżący rok - dodaje rzeczniczka ratusza Natalia Walka.

(db)

.
 

REKLAMA

bemowo wakacje 2bemowo wakacje 0

Komentarze (1)

# peter parker

05.06.2025 21:41

James obudził się niespodziewnie, gorące i wilgotne karaibskie powietrze nie pozwalało dobrze się wyspać turyście z Europy. Gwałtownie łapiąc ustami powietrze, z niepokojem uświadamiał sobie, że to jednak nie był sen. Wpatrywał się w sufit a myśli stawały się ostrzejsze, przymknął oczy i wspomnienia wróciły z podwójną mocą, widział wszystko wyraźnie tak jaby odtwarzał dobrze znany film.
Wyspa Bacardi... gorące słońce, turkusowe morze, biały piasek. Lekki pasat porusza koronami palm, z beach barów dobiega łagodna muzyka. James z uśmiechem wziął łyk cuba libre, dobre proporcje - pomyślał, a teraz pora sie ochłodzić. Truchtem ruszył w kierunku wody, wbiegł w łagodne fale morza karaibskiego gdy nagle coś zawirowało w piasku na dnie, świst, uderzenie, ból, osuwający się horyzont.
Otworzył oczy i znów był w hotelowym łóżku. Ale myśli nie dały już zasnąć. Dlaczego ja? Przecież takiego ataku nie było tu kilkanaście lat? Czy to na pewno tylko wypadek?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

cemat box 2cemat box 0

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni