REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna

 

Przebili oponę, ukradli pieniądze. Policja ruszyła w pościg

  3 stycznia 2023

Przebili oponę, ukradli pieniądze. Policja ruszyła w pościg
źródło: KSP

Warszawscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali po pościgu dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyźni mieli przeciąć oponę w aucie, z którego ukradli saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Następnie z piskiem opon odjechali volkswagenem.

REKLAMA

Policjanci otrzymali informację, że na warszawskim Bemowie doszło do zuchwałej kradzieży. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn działało wspólnie i w porozumieniu. Mieli oni przeciąć oponę w peugeocie i dokonać kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Pijany spał na klatce. Po wybudzeniu miał bardzo ograniczony słownik Pijany spał na klatce. Zwyzywał policjantów i strażników
Pewien nietrzeźwy mężczyzna ułożył się wieczorem 16 grudnia do snu na klatce schodowej jednego z nowych bloków na Chrzanowie. Nie spodobało się to mieszkańcom, którzy wezwali strażników miejskich, by usunęli nieproszonego gościa. Podczas interwencji mężczyzna nie potrafił nawet powiedzieć, jak się nazywa.
Zaraz po tym obaj odjechali z piskiem opon volkswagenem .

Przecięli oponę i uciekli

W tym samym czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli pojazd i od razu ruszyli za nim w pościg. Kierujący volkswagenem jechał pasem awaryjnym i wyprzedzał inne pojazdy z dużą prędkością, nie sygnalizował manewrów kierunkowskazem, wykonywał je dynamicznie. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego i pasażera. Obaj zachowywali się nerwowo i próbowali wysiąść z auta. Na miejsce przyjechały inne patrole policyjne.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że volkswagen ma założone podrobione tablice rejestracyjne, pod którymi znajdowały się oryginalne. W pojeździe policjanci znaleźli skradzione pieniądze i dokumenty.

REKLAMA

Zarzuty za kradzież zuchwałą

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola. Za popełnione wykroczenia drogowe kierujący również odpowie przed sądem.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Tubylec

03.01.2023 13:55

Piekarnia gruzińska

# Wwa

03.01.2023 16:20

10 lat zakazu wjazdu do Polski.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA