Kronika policyjna
3 lipca 2009
Okradli na kuzyna. Okradł kolegę. Zdemolowali przystanek. Hantlą w radiowóz. Tragedia nad Wisłą. Pobił przechodnia.
Okradli na kuzyna
Którędy tramwajem na osiedle Ruda?
Pojawiła się realna szansa, że na Bielany powróci kultowa piętnastka. Za kilka miesięcy Tramwaje Warszawskie rozpiszą bowiem przetarg na opracowanie studium wykonalności przedłużenia trasy tej linii od pętli Marymont-Potok do osiedla Ruda. - To pozwoli określić koszty oraz to, który wariant przebiegu trasy zrealizujemy - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.
Złodzieje udawali córkę i zięcia staruszki, wyłudzili od niej 10 tys. zł.
To właś-nie starsze, samotne osoby najczęściej padają ofiarą wszelkiego rodzaju oszustów. Wielu złodziei kontak-tuje się z emerytami telefonicznie i podając się za wnuka czy kuzyna błaga ją o pomoc finansową. Wy-korzystują szwankujący słuch starszych osób i ich szczerą chęć niesienia pomocy. Na spotkanie umawiają się najczęściej pod ban-kiem, aby szybko zabrać gotówkę - tam oczekuje na emerytów podstawiona oso-ba, która tłumaczy, że wnuczek lub kuzyn nie dał rady przyjść. Taki scenariusz oszustwa powtarza się regularnie na warszawskich osiedlach. Tym razem w sidła rabusiów wpadła mieszkanka Bielan.
Starsza kobieta zgłosiła się do policjantów na początku czerwca. Opowiedziała, że grupa oszustów wyłudziła od niej 10 tys. zł. Złodziejka podszywająca się pod jej córkę podstępem nakłoniła ją do wzięcia kre-dytu, który miał być przeznaczony na spłatę długu. Bezpośrednio pod bankiem pie-niądze odebrał mężczyzna podający się za męża córki.
Starsza pani opisała ze szczegółami wygląd oszusta. Okazało się, że był nim 28-letni obywatel Armenii, wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W jego mieszkaniu przebywały tak-że siostry: 21-letnia Sylwia N. oraz 19-letnia Małgorzata N. Policja sprawdza, czy brały one udział w oszustwie. W lokalu znaleziono narkotyki, kilka telefonów ko-mórkowych, karty SIM oraz uszkodzone banknoty. 28-latkowi grozi osiem lat wię-zienia.
Okradł kolegę
Zdemolowali przystanek
Hantlą w radiowóz
Tragedia nad Wisłą
Niedaleko Łomianek na jednej z posesji na terenie Kępy Kiełpińskiej znaleziono zwłoki dwojga młodych ludzi. 26-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zginęli od postrzału w głowę. Choć policja bierze pod uwagę udział osób trzecich, najbardziej prawdopodobna jest wersja o nieporozumieniu i awanturze zakończonej użyciem broni. Policja podejrzewa, że mężczyzna postrzelił kobietę, a następnie popełnił samobójstwo. Trwa śledztwo w sprawie motywów tragedii.Pobił przechodnia
Na ulicy Conrada około czwartej nad ranem grupa chuliganów napadła na wraca-jącego do domu mężczyznę. Pobili go i zabrali telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Napadnięty wezwał policję. Dzięki dokładnym rysopisom bandytów szybko udało się zatrzymać 21-letniego Przemysława P., przy którym znaleziono skradziony łup. Złodziej trafił do komendy przy ul. Żeromskiego. Sąd zdecydował już o aresztowaniu go na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu od dwóch do 12 lat po-zbawienia wolności.cehadeiwu
na podstawie informacji policji












































