REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Białołęka

kronika policyjna »

 

Kronika policyjna

  8 kwietnia 2011

Ne bis in idem. Recydywista w areszcie.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Ne bis in idem

Czyli "nie dwa razy za to samo". Nie można karać dwukrotnie za ten sam czyn. Chyba że popełniono go dwukrotnie. Wypożyczalnia kajaków nad Wisłą. Czy to ma sens? Wypożyczalnia kajaków nad Wisłą. Czy to ma sens? Druga plaża z boiskiem do siatkówki w sąsiedztwie osiedla Aluzyjna. A na tej przy moście? Animacje dla dzieci, rodzinny grill, kącik literacko-czytelniczy, a dla spragnionych opalenizny - leżaki i możliwość przepłynięcia promem, który podpłynie pod specjalnie przygotowane, lekko ruchome - molo. A nawet... wypożyczalnia kajaków. Papier przyjmie wszystko. .. O godz. 7.50 na ulicy Modlińskiej stołeczni policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena vento. Kierowca, którym był 30-letni Krzysztof K., miał promil alkoholu we krwi. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i wy-stawili wezwanie do stawienia się w białołęckiej komendzie policji - po wytrzeźwie-niu. O godzinie 18.00 białołęccy policjanci interweniowali w sprawie kolizji na ulicy Odkrytej. Jej sprawcą był kierowca vw polo, 30-letni Krzysztof K. Tym razem męż-czyzna miał trzy promile alkoholu we krwi. Trafił do izby wytrzeźwień. Krzysztof K. poddał się dobrowolnie karze. Za pierwszy czyn dostał trzy lata zakazu jazdy autami, 500 złotych grzywny i cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Za drugi cztery lata zakazu, tysiąc złotych grzywny i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. I co? Można dwa razy za to samo? Można. Polak potrafi.

Recydywista w areszcie

Stacje benzynowe to nie tylko punkt czerpalny dla naszych samochodów, to także miejsce na mniejsze lub większe zakupy - od artykułów spożywczych po rozrywko-we. To także miejsca, gdzie coraz częściej ludzie kradną właśnie owe "dodatkowe" rzeczy. Od kilku tygodni z warszawskich stacji znikały płyty DVD. Grasował kino-amator... W kilka dni po zapoznaniu się z materiałami z monitoringów, kryminalni z Białołęki wpadli na trop złodzieja - recydywisty. 47-letni Andrzej K. nie przyznał się do kradzieży niemal 80 płyt DVD i VCD na kwotę prawie 1,3 tys. zł. Sąd aresztował go na dwa miesiące. Za kradzież może mu grozić do pięciu lat więzienia. A tam filmów będzie miał dostatek, i to za darmo. Może to i jest jakiś sposób?

TW Fulik
na podstawie informacji policji

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

norblin 02 3norblin 02 0

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 1olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA