REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Kondratowicza już przejezdna? Na razie częściowo

  26 sierpnia 2022

Kondratowicza już przejezdna? Na razie częściowo
Kondratowicza na finiszu prac, źródło: Dzielnica Targówek

Jest dobra wiadomość dla kierowców stale poruszających się ulicami Bródna. Ulica Kondratowicza jest przejezdna - co prawda częściowo - jednak w obu kierunkach. Jakie jeszcze zmiany przed nami?

REKLAMA

Póki co, bez fanfar i przecinania wstęg przez samorządowych włodarzy i polityków. Główna arteria Bródna, ulica Kondratowicza została ponownie - po przeszło trzech latach od czasu wejścia na teren budowy wykonawcy warszawskiego metra - otwarta. Co prawda częściowo, jednak najważniejsze dla kierowców, że jest jednak przejezdna.

Na razie mieszkańcy są "skołowani" i nie bardzo wiedzą, czy mogą po niej jeździć. W pierwszych godzinach po otwarciu jednej z nitek ulicy, ruch samochodowy był... znikomy. - Widzę jakieś pojedyncze samochody. Żadnej oficjalnej informacji, czy można tędy jeździć - zastanawia się nasz rozmówca.

REKLAMA

ZDM: "Nie potwierdzamy"

I jak się okazuje, również wśród odpowiedzialnych za remont Kondratowicza panuje "delikatny" informacyjny chaos. - Ze strony ZDM nie potwierdzam otwarcia żadnych odcinków, za które odpowiadamy. Oficjalnie może to nastąpić 10 września. Do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, a harmonogram jest ustalany na bieżąco, więc trudno o bardziej szczegółowe informacje - odpowiedział nam rzecznik ZDM Mikołaj Pieńkos.

Z tym samym pytaniem udaliśmy się do Urzędu Dzielnicy i Warszawskiego Metra. Tam też nie poznaliśmy odpowiedzi, odesłano nas do... wykonawcy budowy metra, który odpowiada też za organizację ruchu wokół największej inwestycji na Bródnie. - Po północnej nitce ulicy Kondratowicza w obydwu relacjach ruch został otwarty dla samochodów. I to potrwa do zakończenia prac rewitalizacyjnych ulicy Kondratowicza prowadzonych już przez ZDM - wyjaśnia nam na wstępie Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy metra, firmy Gülermak. Jak dodaje, przejezdność ul. św. Wincentego jest utrzymana na dotychczasowych zasadach, tzn. z dopuszczeniem tylko autobusów. Najpewniej wraz z końcem prac rewitalizacyjnych, otwarta zostanie południowa nitka ulicy, co będzie oznaczało pełną przepustowość głównej arterii Bródna.

REKLAMA

Do końca roku

- Jeśli chodzi o sam rejon przy ratuszu, to w zasadzie już zakończyliśmy swoje prace. Jeszcze pracujemy nad likwidacją tymczasowych zatok i tego typu drobnych rzeczy. Natomiast cała reszta, to już są prace ZDM związane z rewitalizacją Kondratowicza - powiedział Bartosz Sawicki. Kondratowicza oprócz wyremontowanych jezdni i chodników zyska też zupełnie nowe oświetlenie. Pojawią się aż 282 ledowe latarnie. Miasto zamontuje sygnalizacje świetlne: na skrzyżowaniach z Łabiszyńską i Chodecką, na wjeździe do Szpitala Bródnowskiego, a także na dwóch przejściach dla pieszych. To jednak nie koniec zmian, bo ratusz planuje posadzić blisko 700 drzew. Zostaną one wzbogacone krzewami i pnączami. Nie zabraknie nowych trawników i łąk kwietnych. - Zasadnicze prace ZDM zakończą się tak jak zapowiadaliśmy, przed końcem roku - odpowiedział Mikołaj Pieńkos.

(db)

.
 

Komentarze (12)

# wait

26.08.2022 18:48

poczekamy, zobaczymy - ale koniec blisko jak widać, bo te objazdy kilka lat już trwają i zamknięta ulica św. Wincentego na odcinku cmentarza - nie wiadomo czemu, to proszę otworzyć w pierwszej kolejności

# Magister-inżynier

28.08.2022 06:57

Co do budowy metra trudno przyczepić się - tutaj
prace idą ładnie i z terminem covidowym. Ale ulice w szczególności Kondratowicza to wstyd. To wszystko powinno być otwarte wraz z metrem. Gdybym miał w swojej firmie takie poślizgi, osoby za to odpowiedzialne już by u mnie nie pracowały. Nie ma miejsca dla osób które zawalają robotę, zrzucając winę na wszystkie możliwe przeciwności losu. Takie osoby eliminuję ze swojego otoczenia od lat i dzięki temu jesteśmy firmą nr 1 pod względem realizacji inwestycji w terminie.

# belfer

28.08.2022 10:35

Mieszkam przy skrzyżowaniu Kondratowicza i Labiszynskiej, nie zauważyłam, żeby była przejezdna, obserwuje natomiast, jak wyglądają prace na tym odcinku. Zaczynaja się o 6.00 rano, trwają gdzieś do 8.00, później widać 3-4 osoby, które spacerują, siedzą, pala papieroski, nie widać pracujących. I tak dzień po dniu. Nie mam nadziei, ze skończą się w tym roku.

REKLAMA

# ortem

29.08.2022 11:18

jaki zarząd miasta takie inwestycje
- mieszkam w rejonie mijam skrzyżowanie Kondratowicza-Łabiszyńska 2-3x w tygodniu, tu trochę zrobione i tu trochę, a tam nie tkniete, oczywiście najwięcej zrobione w okolicach urzędu (parktycznie na gotowo) i nawet odblokowanyn skręt w lewo z ul. św. WIncentego,
Przecież wstęge trzeba przeciąć we wrześniu na tle jakiegoś ładnego obrazka, a nie wykopów i placu budowy.
Ogólne wrażenie panującego bałaganu i pozorowania prac.
Ciekawe jakie będą kary za opóźnienia od wykonawców i czy będą wyegzekwowane. Najważniejsze aby po tych 3 latach z poślizgiem całóść była gotowa, ale to dopiero podobno na koniec roku jeśli chodzi o stan ulic.
Czekamy.

# Tutejszy

29.08.2022 11:47

PATOLOGIA WŁADZ TARGÓWKA WYCHODZI JAK METAN Z KANALIZACJI. MACHINA URZĘDNICZA (BEZ ZNACZENIA JAKA OPCJA POLITYCZNA) POŻERA LUB DEFORMUJE WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE. TO JEST ODRĘBNA WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ ALE BYDLAKI PAMIĘTALI O TYM ŻEBY POD SAMYM RATUSZEM TARGÓWKA WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDAŁO. PSY....

# Ernest

01.09.2022 16:24

nic się nie dzieje a ulica nadal zamknięta, piesi nadal muszą chodzic naookoło

REKLAMA

# Olin

01.09.2022 16:31

dachy wejść na perony paskudne, kto w dzisiejszych czasach takie coś wymyślił i zatwierdził ???

# safdgdhjhj

03.09.2022 12:58

#Olin napisał(a) 01.09.2022 16:31
dachy wejść na perony paskudne, kto w dzisiejszych czasach takie coś wymyślił i zatwierdził ???
Twoja stara to jest dopiero paskudna.

# dani

06.09.2022 14:48

"Ulica Kondratowicza jest przejezdna - co prawda częściowo"
Jeśli tak wygląda przejezdna ulica to ja nie mam pytań
Otwarty jest tylko kawałeczek przed smamym ratuszem i tylko jedna nitka.
Tytuł jakby się coś ważnego stało a prawda jest taka że Kondratowicza na zdecydowanej większości nie jest przejezdna i długo nie będzie.
Pytanie kiedy wreszcie zostanie zniesiony ten idiotyczny zakaz wjazdu na ŚW Wincentego. ROzumiem że załozenie było takie aby autobusy miały swobodny przejazd, ale obowiązywanie tego zakazu przez cały dzień również w weekendy to najwyzszy poziom idiotyzmu ludzi zarządzajacych ruchem.

REKLAMA

# Frania

07.09.2022 14:12

Bezmózgi w urzędzie, debilni projektanci i widzimy efekt:
- na otwartym odcinku Kondratowicza zamontowali latarnie w chodniku obok pasa dla niewidomych z wystającymi z chodnika śrubami wysokości 5 cm. Skxvv###4$$ny!!!!
- wystający z chodnika żelbetowy daszek został zabezpieczony przed wchodzeniem ostrym szkłem balustrady. Jak starsza osoba zasłabnie idąc chodnikiem i się przewróci na tę balustradę, to jej dzieci z kijem powinny wejść do urzędu i wlać 500 kijów na odbyt trzaska!
- badziew straszny dla słoików z tęczowego targówka

# Targowek!

08.09.2022 15:39

#Frania napisał(a) 07.09.2022 14:12
Bezmózgi w urzędzie, debilni projektanci i widzimy ...

Wracaj do nory, skąd wypełzłeś.

# Rower

26.09.2022 11:13

To kiedy przyjedzie Metro na stację Bródno ? Koniec września już tuż, tuż !
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA