REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna »

 

Radny złapał złodzieja na koncercie Big Cyca. "Chciał ukraść rower"

  22 marca 2024

alt='Radny złapał złodzieja na koncercie Big Cyca. "Chciał ukraść rower"'
Na koncercie Big Cyca i Łydki Grubasa bawiło się kilkaset osób

Mija godzina 21, w amfiteatrze w parku Górczewska fani świetnie bawią się przy muzyce Big Cyca. Okazję zwęszył złodziej, który zaczął grasować między ludźmi. Chciał ukraść rower, ale powstrzymał go... radny Maciej Ryszkowski. - To żadne bohaterstwo - mówi skromnie bemowski samorządowiec.

REKLAMA

Okazało się, że dobrą zabawę imprezowiczów w amfiteatrze rabuś postanowił wykorzystać w sposób co najmniej nie muzyczny. Mężczyzna z siwym zarostem ubrany w szare dresy kręcił się między uczestnikami koncertu Big Cyca. A gdy uznał, że nadszedł właściwy moment, zdecydował, że czas coś sobie przywłaszczyć. Urzędniczka z Bemowa uratowała człowieka. "Nie jestem bohaterką" Urzędniczka z Bemowa uratowała człowieka. "Nie jestem bohaterką"
- To nie było żadne bohaterstwo. Po prostu zobaczyłam, że ten człowiek leży na ziemi i trzeba mu pomóc - mówi Joanna Pruc, która jako jedyna z przechodniów zainteresowała się leżącym w bezruchu starszym panem. Gdyby nie jej pomoc, mężczyzna umarłby na chodniku pod blokiem.

Kilka kroków za złodziejem

Moment rabunku roweru zobaczył właściciel bicykla. Zaczął szarpać się ze złodziejem. - Byłem świadkiem tej sceny i bez chwili wahania wybrałem numer 112. Widząc moją reakcję, złodziej zaczął uciekać. Połączyłem się z policją, szybko wyjaśniłem, jak wygląda sytuacja i mówiłem dyżurnemu gdzie jestem - relacjonuje Maciej Ryszkowski, który podążał za rabusiem. - Byłem sam, nie zgrywałem twardziela. Będąc cały czas na linii z policją, udało mi się naprowadzić radiowóz niemal na czołowe spotkanie - mówi Ryszkowski.

Zakapturzony drab wpadł w ręce mundurowych 500 metrów od amfiteatru, na ulicy Karabeli. Został przewieziony do komendy przy Raginisa. - Oczywiście będę zeznawać w tej sprawie, ale proszę nie robić ze mnie bohatera, po prostu zachowałem obywatelską postawę - mówi kategorycznie Ryszkowski.

Zapraszamy na zakupy

Zaczepiał dziewczynki?

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, prawdopodobnie ten sam mężczyzna próbował podczas koncertu ukraść telefon kobiecie nagrywającej koncert zespołów Big Cyc i Łydka Grubasa, które w czwartkowy wieczór odbywały się w amfiteatrze. Aparat, który zwinął, udało się odzyskać ochroniarzom pilnującym imprezy. Ustaliliśmy również, że siwy mężczyzna z brodą, ubrany w szare dresy, zaczepiał dziewczynki w kościele. Na razie nie wiadomo jednak, czy to ta sama osoba.

REKLAMA

Cisi bohaterowie z Bemowa

- Nasza dzielnica ma szczęście do ludzi, którzy nie wahają się nieść pomocy - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. - Niedawno urzędniczka naszego ratusza Joanna Pruc ocaliła życie człowieka, który stracił przytomność i gdyby nie jej interwencja, po prostu umarłby na ulicy. Nikt z przechodniów się nim nie zainteresował, nawet nie powiadomił służb. Postawa Joanny Pruc oraz Macieja Ryszkowskiego zasługuje na nagrodę, pochwałę i nagłośnienie, bo niestety takie oczywiste zachowania i reakcje nie są codziennością - kwituje Jarosław Dąbrowski.

(pik)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# mieszkaniec bemowa

22.03.2024 14:49

Żenująca ustawka robiona tylko po to by radnemu polepszyć wynik w wyborach. Niby radny od 2006 roku, a co dla nas zrobił?

# Remin

22.03.2024 15:31

#mieszkaniec bemowa napisał(a) 22.03.2024 14:49
Żenująca ustawka robiona tylko po to by radnemu polepszyć wynik w wyborach. Niby radny od 2006 roku, a co dla nas zrobił?

Ale że niby siwy pan z brodą dał sie wplątać w kradzież roweru i konflikt z prawem, żeby ludzie głosowali na radnego?

# O co kaman?

22.03.2024 20:31

#mieszkaniec bemowa napisał(a) 22.03.2024 14:49
Żenująca ustawka robiona tylko po to by radnemu polepszyć wynik w wyborach. Niby radny od 2006 roku, a co dla nas zrobił?

Nie rozumiem tej wypowiedzi... Ale że co? Masz jakieś dowody na rzekomą "ustawkę"? A gdyby patrzył obojętnie na łamanie prawa (jak zapewne 99% społeczeństwa w momencie kiedy krzywda nas nie dotyka), to byłoby wówczas lepiej?

REKLAMA

# z Karabeli 5

23.03.2024 00:06

Widziałam końcówkę tej akcji w sensie jak już go zatrzymali i prowadzili. Brawo Policja i Pan Radny.

# qvertz

24.03.2024 08:24

Tia, a potem za rogiem go pewnie puścili. Ustawka i tyle.

# Zuende

27.03.2024 17:32

Gdzie korekta? Od kiedy stosuje się potoczne wyrażenia w pisanym artykule w gazecie? "Zwinął rower"!

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy