REKLAMA

Bemowo

Ona jedyna zainteresowała się leżącym człowiekiem

 

Urzędniczka z Bemowa uratowała człowieka. "Nie jestem bohaterką"

  6 grudnia 2023

alt='Urzędniczka z Bemowa uratowała człowieka. "Nie jestem bohaterką"'
Bemowska urzędniczka Joanna Pruc uratowała życie starszego pana na Tarchominie, źródło: Urząd Dzielnicy Bemowo

- To nie było żadne bohaterstwo. Po prostu zobaczyłam, że ten człowiek leży na ziemi i trzeba mu pomóc - mówi Joanna Pruc, która jako jedyna z przechodniów zainteresowała się leżącym w bezruchu starszym panem. Gdyby nie jej pomoc, mężczyzna umarłby na chodniku pod blokiem.

REKLAMA

Joanna Pruc, na co dzień urzędniczka bemowskiego ratusza, szła z córką do cukierni. Na ulicy Erazma z Zakroczymia na Tarchominie zobaczyła leżącego starszego mężczyznę.

- Leżał na ziemi, na trawniku. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.
Zatrzymałam się przy nim i zaczęłam pytać, czy mnie słyszy. Po chwili otworzył oczy i powiedział że tak, że mnie słyszy - relacjonuje Joanna Pruc. - Podłożyłam mu szalik pod głowę i wezwałam pogotowie. W międzyczasie spytałam, jak się nazywa, gdzie mieszka i czy mam kogoś zawiadomić - mówi urzędniczka. - Przekazał mi telefon starego typu i poprosił, żeby zatelefonować do żony. Ta jednak nie mogła przyjść, i zadzwoniła po córkę. Cały czas prosiłam pana Edwarda, bo tak mi się przedstawił, żeby był spokojny i nie denerwował się, bo lekarze już są w drodze - mówi pani Joanna.

Nikt się nie zainteresował

Kilkanaście minut później na miejscu była już córka pana Edwarda i pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. - To żadne bohaterstwo zainteresować się leżącym człowiekiem i mu pomóc. Bardzo jednak uderzyło mnie to, że nikt się panem Edwardem nie zainteresował. Przechodzący obok ludzie patrzyli i szli dalej. Poprosiłam jednego przechodnia o pomoc, ale ten tylko się uśmiechnął i pognał dalej - mówi Joanna Pruc.

Kup bilet

Powszechna znieczulica

Znieczulica jest coraz większym problemem. Objawia się nie tylko brakiem reakcji np. na przemoc domową, ale również dosłownie udawaniem, że nie widzi się leżącego na ulicy człowieka potrzebującego pomocy. Najbardziej dramatycznym i jaskrawym przykładem jest tu śmierć czternastoletniej Natalii z Andrychowa, która dostała wylewu i przez kilka godzin umierała leżąc w śniegu pod sklepem. Nikt się nią nie zainteresował, a indolentni policjanci nie potrafili namierzyć jej telefonu - choć dziewczyna znajdowała się kilkaset metrów od komisariatu.

- Dlatego postawa pani Joanny Pruc jest naprawdę godna naśladowania i pochwały - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo.

- Niech jej zachowanie posłuży za przykład dla wszystkich. Gdy widzicie kogoś potrzebującego pomocy, to mu jej udzielcie i wezwijcie służby ratunkowe. To nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. A może kiedyś to wy zasłabniecie na przystanku i dzięki obcemu człowiekowi otrzymacie pomoc? - dodaje Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa.

(pik)

.
 

Komentarze (6)

# Bemowianka

06.12.2023 19:22

Brawo! Gratulacje za ludzkie zachowanie!

# Gość

06.12.2023 21:12

SUPER POSTAWA!! Takich ludzi nam właśnie brakuje oby tak dalej!!(Cudowny sweterek)

# Stanisław Jóźwiak

07.12.2023 13:36

To jest Bohaterka i jej Córka Amelka także, takie sytuscje podnoszą człowieka na duchu i budzą wiarę w ludzi

REKLAMA

# Gvvv

07.12.2023 16:21

No nie sposób się nie zgodzić. Nie jest bohaterką.

# Vvvvg

07.12.2023 21:43

#Gvvv napisał(a) 07.12.2023 16:21
No nie sposób się nie zgodzić. Nie jest bohaterką.
A ty jesteś zerem.

# Słodowiec

15.12.2023 14:37

Vvvvg, jak widać, nic nie rozumie. Potrafi tylko obrażać. Jeśli ktoś jest prostakiem, nigdy nie zrozumie, że postawa Pani Urzędniczki, to żadne bohaterstwo, tylko coś NORMALNEGO.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy