REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo

 

Komisariat na Bemowie. Kilka lat temu oceniany fatalnie, a dziś?

  10 czerwca 2022

Komisariat na Bemowie. Kilka lat temu oceniany fatalnie, a dziś?
TuStolica.pl

- Przestępczość na Bemowie rośnie, a mieszkańców obsługują frustraci bez sprzętu - to jeden z komentarzy mieszkanki naszej dzielnicy, opisującej swoje wrażenia po wizycie w komisariacie przy Raginisa przed czterema laty. Czy od tamtej pory coś się zmieniło?

REKLAMA

- Zgłoszenia są przyjmowane w warunkach gorszych niż w PRL-u. Policjanci protokoły zgłoszeń wypisują ręcznie, żeby zrobić kopię idą na drugi koniec budynku, często zabierając dokumenty osobiste, bez możliwości pójścia z nimi. Zamiast kopiować treść przesłuchania, piszą je od nowa, na nowych arkuszach.

Sprawy ciągną się tygodniami, bo brak ludzi. Policjant narzekał, że mu dodaję pracy, bo zgłaszam przestępstwo. Miałam ostatnio dwie kradzieże, więc bywałam na posterunku wielokrotnie - napisała przed czterema laty w mediach społecznościowych mieszkanka.

REKLAMA

"Komisariat jak z kraju trzeciego świata"

- Bemowo ma prawie 200 tys. mieszkańców i kilka tysięcy firm, a sprawy załatwiane są na posterunku, gdzie pracuje może 20 funkcjonariuszy. Inne dzielnice mają komendy rejonowe, a Bemowo to taki "dziki zachód" z jednym komisariatem przy Raginisa. Przy Pirenejskiej jest tylko biuro dzielnicowych, nie można tam zgłosić przestępstwa ani żadnej sprawy załatwić. Brak komputerów, drukarek, biurka trzeszczą pod ciężarem osoby piszącej, krzesła rozchybotane, kontakty powyrywane, brak żarówek, kable na wierzchu, jedno ksero na cały obiekt, ściany odrapane. Wizualnie i technicznie jest okropnie. Zupełnie jak w kraju trzeciego świata. Policjanci niedoinwestowani, widać, że zapał coraz mniejszy, sfrustrowani. Nie mam nic do ich pracy, ale warunki, jakie mają, są niedopuszczalne - dodała wówczas zniesmaczona mieszkanka. Postanowiliśmy zapytać rzeczniczki bemowskiej policji, jak w ostatnim czasie pracuje się funkcjonariuszom.

REKLAMA

"Lepsze warunki są przedmiotem troski"

Już w 2018 roku rzeczniczka zapewniała nas, że wszystko jest w porządku. - Pomieszczenia znajdujące się w komisariacie przy Raginisa 4 spełniają swoją funkcję. Bezpośrednio przy oficerze dyżurnym znajduje się punkt recepcyjny dla mieszkańców oczekujących na zgłoszenie - w celu ułatwienia kontaktu w danej sprawie. Przy Pirenejskiej 3a funkcjonuje natomiast wydział prewencji, gdzie istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym właściwym dla danego rejonu - mówiła. Teraz powracając do tego tematu przypomniała, że bemowski komisariat działa całodobowo i jest dostępny dla mieszkańców w każdym czasie.

- Pragnę podkreślić, że w ostatnich latach zrealizowanych zostało wiele zadań mających na celu poprawę warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, m.in. dotyczy to pomieszczeń biurowych, które zostały doposażone w sprzęt informatyczny oraz warunków socjalno-sanitarnych. Powyższe przekłada się na podniesienie poziomu obsługi interesantów - twierdzi komisarz Marta Sulowska.

Jak mieszkańcy oceniają warunki panujące w bemowskim komisariacie? Czekamy na opinie osób, które niedawno miały okazję tego doświadczyć.

(db)

.
 

Komentarze (5)

# Poszkodowana

11.06.2022 23:05

Nadal pracują tam frustraci zwłaszcza jest jedna policjantka z powiększonymi ustami i zbyt dużą ilością botoxu ktora wyzywa ludzi podczas zglaszania przestepstwa. Jakby za kare tam pracowala. Zawsze prace mozna zmienic. Troszke trzeba zmienic podejscie do ludzi.

# jkk

12.06.2022 08:36

Byłem tam przed rokiem. Odniosłem wrażenie, że jedynym zadaniem służby dyżurnej jest zniechęcenie petenta do zgłaszania swoich spraw. Więcej nie pójdę, bo po co?

# Ebebebeb

12.06.2022 11:57

Rok temu zgłaszałem stłuczkę na Raginisa. Sprawca zbiegł. Mało przyjemny policjant. Poirytowany tym, że zajmuję mu czas. Oczywiście sprawa umorzona po kilku mcach. Dla Policji widać normalne, że się ucieka po uszkodzeniu komuś auta.

REKLAMA

# Yelonky

18.06.2022 16:39

nic nie robią tylko wożą zady furmankami za nasze podatki zero patroli pieszych, kilka lat temu poszedłem zgłosić kradzież tablic rejestracyjnych to gwiazda z kolesiem zaczęli mnie przesłuchiwac jakbym okradł chałupę komuś :-) ...
Brak kontroli przełożonych i jest co jest ...

# Kjhf

21.06.2022 11:21

Nie polecam. Jest gorzej niż było. Empatyczni policjanci i policjantki już tam nie pracuja
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA