REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

środowisko

 

Groźna bakteria w stawach parku Moczydło. Zakaz wpuszczania psów do wody

  26 sierpnia 2022

Groźna bakteria w stawach parku Moczydło. Zakaz wpuszczania psów do wody
źródło: Dzielnica Wola

Badania próbek wody pobranych ze stawu w parku Moczydło wykazały obecność bakterii clostridium botulinum. W związku z tym wolski ratusz ogłosił zakaz wprowadzania zwierząt do wszystkich zbiorników na terenie parku. Zamknięto też stanowisko dla wędkarzy.

REKLAMA

Park Moczydło to jeden z najpopularniejszych terenów zielonych zlokalizowanych na Woli. Często spotkać można tu właścicieli czworonogów, którzy przychodzą ze swoimi pupilami na spacery. Na terenie parku są cztery stawy, do których chętnie wchodzą psy.

W najbliższym czasie ich właściciele nie powinni im na to pozwalać.

REKLAMA

Park Moczydło: psy trzymać z dala od wody

Jak informuje burmistrz Woli, badania próbek wody wykazały obecność bakterii clostridium botulinum typu C, która może być niebezpieczna dla zwierząt, zaś dla ptaków nawet śmiertelna. - Dlatego zgodnie z zaleceniami naukowców wprowadzamy zakaz ich pojenia i wprowadzania do wody - mówi Krzysztof Strzałkowski.

Dzielnica planuje również przeprowadzenie badań wody w parku Szymańskiego. Na ten moment eksperci nie rekomendowali badań pod tym kątem w fontannach, ponieważ tam woda cały czas płynie i bakterie tego typu nie mają warunków do wzrostu. Jak informują naukowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach bakteria rozwinęła się w parku Moczydło w związku z wysokimi temperaturami.

REKLAMA

Stanowiska wędkarskie zamknięte

- Na szczęście wykryta w wodzie odmiana nie jest tą najniebezpieczniejszą. Niemniej sprawa jest poważna i zakaz należy traktować bardzo serio - dodaje Krzysztof Strzałkowski. - Naukowcy poinformowali nas również, że nie ma technicznych możliwości pozbycia się bakterii ze zbiorników bez szkody dla innych organizmów w wodzie - dodaje burmistrz.

Sytuacja powinna poprawić się w momencie, kiedy zmienią się warunki atmosferyczne a temperatura wody i powietrza spadnie. Wtedy wykonane zostanie ponowne badanie i jeśli będą ku temu warunki wszystkie ograniczenia zostaną zniesione. Oprócz ograniczeń dla właścicieli czworonogów, zamknięte zostały czasowo stanowiska wędkarskie w parku Moczydło. Zakaz wchodzenia do zbiorników obowiązuje od 25 sierpnia do odwołania. Obejmuje on wszystkie cztery stawy.

(jr)

.
 

Komentarze (7)

# Kolo

26.08.2022 15:51

Przepraszam ale czegoś tu nie rozumiem z tego artykułu. Jak to właściciele psów nie powinni w najbliższym czasie pozwalać na wchodzenie psów do wody. W ogóle nie mogą wpuszczać psów do wody a nie w najbliższym czasie. To z to nie jest kompielisko dla psów a park to nie szalet dla kundli. Ludziom się już we łbach poprzewracało z tymi psami. Nie ma ani jednego miejsca gdzie można spokojne wyjść nie napotykając psiego g... czy obsikanego dosłownie wszystkiego. Nawet na chodnikach nie można czuć się bezpiecznie. Psy są nosicielami chorób i pasożytów a wpuszczenie ich do wody to epidemiologiczna bomba. Tym bardziej w obecnej sytuacji. W ogóle należy wprowadzić zakazy wyprowadzenia psów w parkach i na skwerach, poza ściśle wyznaczonymi miejscami. Tylko u nas jest z tym taka samowola, w każdym cywilizowanym kraju takie sytuacje są niedopuszczalne. W niektórych miastach w Szwajcarii w ogóle jest zakaz wyprowadzania psów poza miejscami wyznaczonymi. Ale cóż, jaki gospodarz takie miasto oraz taka polityka. Ciekawe co na to straż miejska jak ktoś wpuszcza psa do stawu. To jakaś masakra i na sama myśl robi się niedobrze. Poza tym psy plosza ptaki i małe zwierzęta mieszkające w parkach. Nie rozumiem dlaczego władza nie potrafi zrobić z tym pożądku i ograniczać poglowie psów jak też wymuszać przestrzeganie prawa i zasad porządku publicznego. Co to jakaś nowa nadzwyczajna kasta czy co, że nie można sobie dac rady z kundlarzami.

# Kocio5789

30.08.2022 08:01

W psach mieszka diabeł i siły nieczyste. Psom z oczu źle patrzy.

# Twojastara

30.08.2022 13:26

Koty ssą

REKLAMA

# Orto Graff

30.08.2022 18:56

#Kolo napisał(a) 26.08.2022 15:51
kompielisko (...) pożądku
Masz minus za koszmarną ortografię. Do szkoły (podstawowej) wrrróć!!!

# Kolo

31.08.2022 08:15

To nie w psach są siły nieczyste ale ludzie są nieodpowiedzialni i tym samym serwują innym koszmar i syf na każdym kroku. Skoro tak jest to do obowiązków samorządowej władzy należy podjęcie działań celem ograniczenia poglowia psów oraz uporządkowania funkcjonowania kundlarzy. Nie może być bowiem tak że wyprowadzają kundle gdzie chcą i są w stanie zadeptac i zanieczyscic dosłownie wszystko dookoła. Tylko u nas jest taka samowola. Każdy wyprowadzany kundel ma mieć smycz i kaganiec a wyorowadzany powinien być wyłącznie w miejscach wyznaczonych a nie tam gdzie chce. Nie ma parku, skweru, chodnika i centymetra przestrzeni wolnego od psów i wiazacego się z tym syfu. Powinny być też nakładane wysokie podatki żeby decyzja o wzięciu psa była dokładnie przemyślane a nie na zasadzie widzimisię. Ludzie nie zastanawiają się że biorąc psa wpływa na też na życie innych i że jest to dla innych uciążliwe. Władza powinna się zająć tym rosnącym problemem społecznym. A straż miejska też powinna być bardziej aktywna i bardziej ochoczo stosować istniejące już prawo oraz wlepiac maksymalne mandaty kundlarzom.

# Kocio1961

04.09.2022 19:42

Oj, ograniczyłbym pogłowie #Kolów... Za stosunek do ludzi, zwierząt i polszczyzny.

REKLAMA

# expert

29.09.2022 21:32

Kilka stówek podatku miesięcznie od psa, oczywiście obowiązkowy chip i będzie porządek.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA