REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Działka na Woli przebija cenowy sufit? Astronomiczna cena wywoławcza

  20 października 2023

alt='Działka na Woli przebija cenowy sufit? Astronomiczna cena wywoławcza'
Centy nieruchomości w Warszawie rosną bardzo dynamicznie, źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Stołeczny ratusz wystawił na sprzedaż niewielką, niezabudowaną działkę położoną na warszawskiej Woli. Jej cena wywoławcza zwala z nóg - pomimo oczywistej atrakcyjnej lokalizacji i przeznaczeniu pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

REKLAMA

Ofertę sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego niezabudowanej działki o powierzchni raptem 419 m2 przy ul. Księcia Janusza 33 na warszawskiej Woli można znaleźć w internecie na portalach poświęconych nieruchomościom. Jak czytamy, stanowi ona własność miasta stołecznego Warszawy.

Kto kupi niewielką działkę na Woli?

Nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. Obsługa komunikacyjna działki przewidziana jest od ul. Traktorzystki. Przetarg odbędzie się 12 grudnia 2023 r. o godz. 11.00 w siedzibie Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Chałubińskiego 8, sala nr 40 (antresola).

I zapewne w sprzedaży działki nie byłoby żadnej sensacji, gdyby nie jej cena wywoławcza. Wynosi ona 3,72 mln zł netto (plus 23% VAT), co oznacza, że metr kwadratowy terenu został wyliczony na 8878 zł netto. Jeszcze kilka lat temu tyle kosztował metr kwadratowy gotowego mieszkania.

Niewielka powierzchnia działki (choć w bardzo atrakcyjnym miejscu) przyszłemu nabywcy nie pozwoli na wzniesienie budowli dużych gabarytów, tym bardziej dziwić może tak wysoka cena. Z drugiej zaś strony wartość nieruchomości w Warszawie rośnie dynamicznie z roku na rok. Ostatnio na portalu społecznościowym można było natknąć się na ofertę sprzedaży 5-metrowej piwnicy na Mokotowie za kwotę 95 tys. zł.

Jak wynika z danych portalu Gethome, równolegle do topowych lokalizacji skokowo rosną również ceny w dzielnicach ościennych. Przykładowo mieszkanie Bemowo kosztuje już nawet 15 tys. zł za m2.

DB

 

Komentarze (1)

# Kolo

22.10.2023 07:53

Zły przykład, bo akurat metr kwadratowy komórki lokatorskiej czy miejsca postojowego w garażu był i jest wyższy niż metr kwadratowy mieszkania. Około 15 lat temu miejsce postojowe w moim budynku to była równa kwota 40 000 zł zaś komórka lokatorska kosztowała 25 000 zł (o niewielkiej powierzchni).
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024