REKLAMA
Nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez Marszałkowską w osi Złotej jest gotowe. To już siódma "zebra" w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy, który zmienia oblicze stołecznego Śródmieścia.
Wiadukt nad torami w ciągu ul. Chełmżyńskiej został otwarty dwa miesiące przed terminem. Inwestycja, współfinansowana przez Unię Europejską i Polskie Linie Kolejowe, kosztowała 68 mln zł i znacząco poprawi komunikację w tej części Warszawy.
Tramwaje wróciły na Marszałkowską, a warszawski Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że wkrótce rozpoczną się prace nad jej zieloną metamorfozą. Zmiany mają być częścią projektu "Nowe Centrum Warszawy". Jak na te zapowiedzi reagują mieszkańcy?
Od piątku, 24 października, do poniedziałku, 27 października, drogowcy będą frezować asfalt na ulicy Wał Miedzeszyński. W tym czasie zamknięty zostanie dojazd do mostu Poniatowskiego, a kierowców i pasażerów czekają duże utrudnienia.
Drogowcy rozpoczynają kolejny etap remontu alei Krakowskiej. W poniedziałek 20 października ruszą prace na jezdni w kierunku Raszyna, między ulicami Cyprysową a Mineralną. Utrudnienia potrwają do czwartku rano.
Jeden z mieszkańców Śródmieścia zwrócił się do dzielnicowej radnej w sprawie nielegalnego parkowania przy ulicy Koszykowej. Czy urzędnicy zamierzają coś z tym zrobić?
Trwa budowa nowego przejścia dla pieszych przez Marszałkowską, dzięki któremu piesi dotrą na plac Centralny.
26 sierpnia na ciągu głównym Trasy Armii Krajowej, na węźle Modlińska nad Wisłostradą w kierunku Białegostoku miały rozpocząć się prace związane z wymianą dylatacji. Termin został przesunięty na wrzesień.
Pierwsza w Polsce strefa czystego transportu zacznie działać od 1 lipca w Warszawie. Od tego dnia do centrum miasta wjechać będą mogły wyłącznie 19-letnie lub nowsze diesle oraz 27-letnie lub nowsze samochody benzynowe.
Warszawskie ulice oświetla już niemal 50 tysięcy ledowych opraw Sava, zaprojektowanych specjalnie dla stolicy. Nie tylko pozwalają one oszczędzić energię elektryczną, ale wpływają również - razem z inwestycjami w infrastrukturę drogową - na poprawę bezpieczeństwa m.in. na przejściach dla pieszych. Efektem takich inwestycji jest spadająca liczba wypadków na drogach i ich ofiar.
Zarząd Dróg Miejskich zapowiada remont bardzo ruchliwego ronda "Radosława" na pograniczu Muranowa, Powązek i Żoliborza. Dawne rondo Babka zyska nowy asfalt, nowe chodniki oraz drogę dla rowerów i hulajnóg z prawdziwego zdarzenia.
Energooszczędne, ledowe oprawy oświetlą kolejne warszawskie ulice. Wybrany przez warszawski samorząd wykonawca wyprodukuje i dostarczy prawie 37 tysięcy opraw. Dzięki wymianie ulicznego oświetlenia w kasie samorządu pozostanie 80 mln zł w skali roku.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na dokumentację do przebudowy autostrady A2 między Łodzią a Warszawą, która zyska dodatkowy pas ruchu na długości 89 km.
Komenda Stołeczna Policji postanowiła przypomnieć kierowcom, kto może korzystać z coraz liczniejszych pasów dla autobusów. W planach są kolejne buspasy w Warszawie: na Modlińskiej, Czerniakowskiej, Łopuszańskiej i Marynarskiej.
W 2022 roku w wypadkach drogowych na warszawskich ulicach zginęło najmniej osób w historii dokładnych pomiarów. W ciągu trzech dekad liczba ofiar spadła ponad dziesięciokrotnie. Drogowcy zapowiadają dalsze zwężanie jezdni i montaż wysepek przy przejściach dla pieszych, zakładanie sygnalizacji świetlnych i ustawianie słupków uniemożliwiających parkowanie przy zebrach.
Przebudowa odcinka Marszałkowskiej od Królewskiej do pl. Bankowego będzie kosztować co najmniej 8,2 mln zł. Warszawski ratusz zapowiada podpisanie niebawem umowy na prace budowlane, które potrwają 240 dni.
Jeszcze więcej światła, jeszcze więcej oszczędności. Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi wymianę wszystkich starych lamp ulicznych w stolicy. Rada Warszawy przyznała drogowcom na ten cel aż 65 mln zł.
Na zabytkowym placu w Śródmieściu znów staną betonowe klocki, które wygrodzą zewnętrzny pas jezdni. W jego miejscu staną stoliki restauracyjne, ale aktywiści z Miasto Jest Nasze chcieliby iść znacznie dalej.
Szef drogowców Łukasz Puchalski zapowiada przeznaczenie odcinka od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży dla autobusów i rowerów. Kierowcy pojechaliby fragmentem Marszałkowskiej planowanym do zwężenia.
W weekend 28-30 stycznia rozpocznie się przebudowa wiaduktów nad Łazienkami Północnymi.
LINKI SPONSOROWANE