REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0
Puls Warszawy

drogi »

 

Koniec barier przy Ostrobramskiej. Nowa pochylnia już gotowa

  dzisiaj, 04:53

alt='Koniec barier przy Ostrobramskiej. Nowa pochylnia już gotowa'
źródło: zdm.waw.pl

Nowa pochylnia pieszo-rowerowa połączyła okolice Ostrobramskiej i Kinowej. Dzięki inwestycji północno-wschodnia część Przyczółka Grochowskiego stała się dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami oraz rowerzystów.

REKLAMA

bck zumba kids 2bck zumba kids 0

Pochylnia pieszo-rowerowa połączyła Ostrobramską z Kinową. Dzięki inwestycji północno-wschodnia strona Przyczółka Grochowskiego stała się bardziej dostępna dla mieszkańców.

Nie trzeba już nadrabiać drogi, by wygodnie przejść na drugą stronę Alei Stanów Zjednoczonych. Nowe rozwiązanie ułatwia poruszanie się pieszym, rowerzystom, osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzicom z dziećmi w wózkach.

Przyczółek Grochowski bardziej dostępny

Wcześniej najprostsza droga prowadziła schodami. Dla wielu osób była jednak trudna lub wręcz niemożliwa do pokonania.

Nowa pochylnia w ciągu między ulicami Międzyborską a Rozłucką rozwiązała ten problem. Wytyczono tam ciąg pieszo-rowerowy rozpoczynający się przy przejściu podziemnym i prowadzący do wiaduktu.

Od strony ul. Kinowej do wiaduktu prowadzi także wyremontowany chodnik oraz nowa droga dla rowerów. Połączono ją z istniejącą infrastrukturą rowerową w rejonie ul. Rozłuckiej.

Wstąp do księgarni

Nowe trasy rowerowe na Pradze-Południe

Wzdłuż Ostrobramskiej nowy ciąg pieszo-rowerowy rozdziela się na chodnik i drogę dla rowerów, kończącą się przejazdem przez ul. Międzyborską. To kolejny etap rozbudowy infrastruktury rowerowej na Pradze-Południe. W ostatnich latach nowe trasy powstały m.in. w Alejach Stanów Zjednoczonych, przy Ostrobramskiej i Grenadierów.

Planowane są także kolejne inwestycje. Drogowcy zapowiadają budowę trasy rowerowej na odcinku Międzyborska-Grenadierów, która połączy istniejące fragmenty infrastruktury.

REKLAMA

bck ladies 2bck ladies 0

Warszawa usuwa bariery architektoniczne

Budowa pochylni była częścią większego remontu wiaduktu Przyczółka Grochowskiego. Jak podkreślają drogowcy, choć może wydawać się niewielką zmianą, ma ogromne znaczenie dla dostępności tego miejsca.

Warszawa sukcesywnie likwiduje bariery architektoniczne. W ostatnim czasie nowe przejścia naziemne pojawiły się m.in. na Marszałkowskiej w rejonie Złotej oraz na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Jagielskiej i Drumli. Zmiany objęły także Plac Na Rozdrożu, gdzie zlikwidowano przejścia podziemne, a dojście do przystanków ułatwiły nowe windy i odnowione schody.

Red

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

bck koncert retro 31 maja 2bck koncert retro 31 maja 0

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni