REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd

 

Drogi prąd i gaz, covid, ptasia grypa. Warszawę czeka trudna zima

  10 listopada 2022

Drogi prąd i gaz, covid, ptasia grypa. Warszawę czeka trudna zima
źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Warszawa i Mazowsze szykują się na zimę 2022/2023. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego dotyczące przygotowania do sezonu, który zapowiada się na bardzo trudny. Urzędnicy zamierzają m.in. promować szczepienia na covid-19 i grypę, monitorować rozwój ptasiej grypy i prowadzić kampanię dotyczącą szkodliwości czadu.

REKLAMA

W spotkaniu wzięli udział wojewoda Konstanty Radziwiłł, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW Andrzej Wasilewski oraz przedstawiciele inspekcji, służb i straży.

Mazowsze szykuje się na zimę

- W związku z nadchodzącym sezonem zimowym niezbędne jest podjęcie wielu rutynowych czynności, takich jak zabezpieczenie dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas ferii. Okres zimowy to także kwestia energii oraz ogrzewania, a co za tym idzie zagrożenia pożarami oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kwestią priorytetową jest też opieka nad osobami bezdomnymi, którym podczas zimy grozi wychłodzenie.

W ramach działań względem potrzebujących liczę na wspólną pracę służb mundurowych. W kwestii wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa oraz zniwelowania zagrożeń w czasie okresu zimowego do dyspozycji będzie Mazowiecki Urząd Wojewódzki wraz z podległymi służbami - powiedział wojewoda Radziwiłł.

W trakcie posiedzenia przybliżono tematy istotne z perspektywy odpowiedniego przygotowania się mazowieckich służb, inspekcji i straży oraz samorządów do sezonu zimowego. Tematy te dotyczyły m.in. prognozy hydrometeorologicznej, bezpieczeństwa powodziowego, stanu przygotowania zarządców dróg, przygotowania zarządców infrastruktury kolejowej do sytuacji kryzysowych, ochrony bezdomnych przed wychłodzeniem, oceny zagrożeń epizootycznych, epidemiologicznych oraz zdrowotnych, a także akcji prewencyjnych dotyczących zwiększania świadomości na temat szkodliwości tlenku węgla, czyli czadu.

Szczepienia na covid wciąż aktualne

Rekomendacje wojewody to m.in. zidentyfikowanie zagrożeń i podjęcie działań w celu zapobiegania rozwijania się ptasiej grypy, prowadzenie kampanii informacyjnych na temat szkodliwości tlenku węgla oraz promocja szczepień przeciw covid-19 i grypie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in. warszawskiego ratusza, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz 5. i 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Ratusz

10.11.2022 20:39

Rafał na przedzie , warszawiacy za nim w rzędzie ! Ot i jakoś to będzie !

# Prawda

13.11.2022 14:44

Szpryca na zvida powoduje powazne problemy z sercem. Jak sie nie wstydzicie promowac to gowno.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA