REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Drobne poprawki na Pełczyńskiego. Udana interwencja mieszkańca

  25 maja 2022

Drobne poprawki na Pełczyńskiego. Udana interwencja mieszkańca
MS

Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na niedostateczne oznakowanie skrzyżowania równorzędnego w rejonie Pełczyńskiego 30, a także na problemy, jakie mają osoby poruszające się na wózkach. Jego uwagi zostały przez urzędników wysłuchane.

REKLAMA

Jak zauważył mieszkaniec, osoby poruszające się na wózku muszą przy Pełczyńskiego 32A zjeżdżać z chodnika, a następnie wjeżdżać na górkę, która stanowi wyniesioną z poziomu jezdni zebrę.

- Czy nie można tego poprawić, żeby ułatwić przejazd na drugą stronę dla osób poruszających się na wózku? - pyta.

- Wyprofilowanie progu zwalniającego w ciągu przejścia dla pieszych, tj. nadanie mu obustronnego spadku przy chodnikach, wynika z konieczności zachowania właściwego funkcjonowania odwodnienia drogi - przekazała nam kilka tygodni temu Weronika Rosińska z bemowskiego ratusza. - Jezdnia Pełczyńskiego ma przekrój tzw.

daszkowy i wody opadowe prowadzone są po obydwu jej stronach, także w okolicy wspomnianego przejścia. Stwierdzamy, że jest możliwość pewnego złagodzenia geometrii na połączeniu progu i chodnika - uzupełniała. I jak się dziś dowiedzieliśmy, drogowcy już to zrobili.

REKLAMA

Problem ze skrzyżowaniem

Mieszkaniec poruszył również temat sąsiedniego skrzyżowania. Jego zdaniem znak przypominający, że jest to skrzyżowanie równorzędne, jest ustawiony zdecydowanie za daleko a oznakowanie poziome starte.

Również w tym przypadku urzędnicy zaskoczyli szybkością działania. - Znaki w obrębie skrzyżowania równorzędnego zostały przeniesione - poinformował nas Andrzej Skrzypkowski z urzędu dzielnicy. - Odświeżenie oznakowania poziomego ulicy Pełczyńskiego przewidziane jest do wykonania w okresie czerwiec-lipiec br.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# pZz

26.05.2022 10:07

Czy to dlatego ten znacznik geodezyjny zostal przerobiony na potykacz? Bareja wiecznie zywy. Do kogo pisal ten miezzkaniec, ze tak szybko zadzialali? Ja napisze w sprawie odtworzenia zlikwidowanych przejsc dla pieszych.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA