REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Czy budowa parku na Tarchominie wreszcie ruszy?

  7 marca 2023

Czy budowa parku na Tarchominie wreszcie ruszy?
źródło: UD Białołęka

Zaniedbany kwartał pośrodku warszawskiego Tarchomina zmieni się w park dla mieszkańców osiedla. Urząd dzielnicy już po raz drugi próbuje znaleźć wykonawcę, ale ceny wciąż przekraczają zaplanowany budżet.

REKLAMA

W lutym informowaliśmy, że białołęcki ratusz ogłosił drugi przetarg na urządzenie terenu zieleni między Światowida, Botewa, Myśliborską i Ćmielowską. Teraz wszystko jest już jasne: wciąż brakuje pieniędzy.

Nowy park na Tarchominie

Mimo galopującej inflacji, przewidywania urzędników z Modlińskiej potwierdziły się i za drugim razem firmy budowlane zaproponowały niższe ceny. Park czy parking? Spór na Nowodworach Park czy parking? Spór na Nowodworach
Planiści pracujący na zlecenie warszawskiego ratusza proponują, by na rogu Światowida i Ordonówny powstał parking, umożliwiający zostawienie auta i przesiadkę do tramwaju w kierunku stacji metra Młociny lub centrum Warszawy. Część mieszkańców Nowodworów protestuje.

Śmierdzący problem w parku. "Matki nie sprzątają po bąbelkach" Śmierdzący problem w parku. "Matki nie sprzątają po bąbelkach"
- Wszędzie ogłasza się, alarmuje i trąbi, żeby sprzątać po swoim psie w miejscach publicznych typu park, osiedle, teren zaludniony. Natomiast notorycznie zdarza mi się widzieć, jak rodzice wysadzają swoje pociechy w parkach obok placu zabaw, bo bąbelek musi tu i teraz - skarży się jedna z osób odwiedzających park Picassa, która zadaje pytanie wprost: czy rodziców nie dotyczy nakaz sprzątania?
Najbliżej kontraktu jest obecnie Nafibud, który byłby gotów urządzić park za 6,18 mln zł. Gdyby jego oferta została uznana za najlepszą, urząd dzielnicy musiałby zwiększyć budżet o niespełna 700 tys. zł.

To kwota na tyle niewielka w skali warszawskiego samorządu, że być może udałoby się wygospodarować ją dzięki przesunięciom bieżących wydatków. O umowę starają się także trzy inne firmy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku przygotowania stanęły na kilka miesięcy z powodu... jednego gniazda sroki.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co powstanie przy Światowida?

Obszar o powierzchni ok. 9,7 tys. m2 w kwadracie ulic Botewa, Myśliborskiej, Ćmielowskiej i Światowida to zielony fragment z ciekawym ukształtowaniem terenu. Zgodnie z projektem park będzie podzielony na kilka części. Od strony Myśliborskiej zaplanowano wielofunkcyjną strefę obejmującą polanę oraz strefę rekreacyjną dla dzieci. Powstanie tu miejsce do wspinaczki po kłodach i pniach oraz część do budowania szałasów. Całość zostanie uzupełniona o ławki.

Od strony Światowida powstanie pawilon parkowy z przeznaczeniem na kawiarnię i część wystawienniczą. Przeszklony budynek w kształcie elipsy będzie miał elewację z drewnianych lameli. Niecka od strony Botewa przekształci się w staw, nad którym zaplanowano kładki dla pieszych. Wokół całego terenu przewidziano krzewy izolujące jego wnętrze od hałasu samochodów.

Park wynikiem konkursu

Konkurs architektoniczny poprzedziły konsultacje społeczne. Mieszkańcy chcieli, aby park był dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników i by zachowana została jak największa liczba drzew i krzewów. Wszystkie zdrowe i niezagrażające bezpieczeństwu drzewa zostaną zachowane, a geometria ścieżek będzie do nich dostosowana. Parkowe alejki zostaną wykonane z nawierzchni przepuszczalnych: mineralnych lub kruszywa łączonego żywicą. Część ścieżek będzie miała nawierzchnię drewnianą.

(jok)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (6)

# Tyuh

07.03.2023 18:02

Podpowiadam: Nie ma pieniędzy na park (litości). Będą więc bloki. Wystarczy poczekać dostatecznie długo a działkę w całości lub częściowo sprzedadzą deweloperowi.

# bls

09.03.2023 11:20

Wrona ,ceny, burmistrz. Trio niemożności.

# Madbutcher

10.03.2023 10:24

Koniecznie trzeba zaplanować ogrodzenie parku i bramy zamykane na noc - żeby zwierzęta nie zdewastowały. I nie mam tu na myśli dzików.

REKLAMA

# pln

13.03.2023 10:18

raczej w kwartale ulic, plac nie jest kwadratem

# Bialomeka

23.03.2023 13:09

Korty im zróbcie...

# Megiklima

26.03.2023 22:19

Dobrze ze jest na remont ratusza.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA