REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Cztery dni i budynku nie ma. Co powstanie przy Ciołka 12?

  27 kwietnia 2022

Cztery dni i budynku nie ma. Co powstanie przy Ciołka 12?
źródło: YouTube / Fly przez kraj

Stary, czteropiętrowy biurowiec zniknął z krajobrazu Woli. W najszybciej zmieniającej się dzielnicy Warszawy żadna działka nie pozostaje pusta na długo.

REKLAMA

Pierwszą oznaką zbliżającej się rozbiórki biurowca przy Ciołka 12 było opróżnienie znajdującego się za nim parkingu. Zaraz potem na teren wjechały koparki, które w ciągu czterech dni całkowicie zburzyły czteropiętrowy budynek.

REKLAMA

Co było wewnątrz?

Na pierwszy rzut oka biurowiec wyglądał jak socrealistyczna kamienica z lat 50. ubiegłego wieku i przejeżdżając obok łatwo było pomylić go z budynkiem mieszkalnym.

Na jednej ze stron oferujących biura na wynajem wciąż można znaleźć zapewnienia, że biurowiec był po gruntownym remoncie i był dostosowany do wysokich wymagań klientów.

- Zapewnia komfortowe i nowoczesne warunki pracy - czytamy. - Nieruchomość znajduje się na warszawskiej Woli, blisko parku Moczydło, w niedużej odległości od al. Prymasa Tysiąclecia i trasy szybkiego ruchu S8. Lokalizacja umożliwia sprawny wyjazd z miasta, szczególnie w kierunku północnym i zachodnim. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, nieco dalej tramwajowe oraz stacje kolejowe Warszawa Młynów i Warszawa Koło.

REKLAMA

Nowy akademik na Woli

Działka przy Ciołka 12 znajduje się kilkaset metrów od stacji metra Księcia Janusza, więc dojazd ze ścisłego centrum Warszawy zajmuje kilka minut. Tak atrakcyjna nieruchomość nie pozostanie niezabudowana zbyt długo. Warszawski ratusz wydał już pozwolenie na budowę akademika firmy BaseCamp Student.

W akademiku na Woli do dyspozycji studentów będzie około 550 pokoi. W budynku powstaną także miejsca do pracy zdalnej (coworkingowe), kawiarnia, siłownia, pralnia i wypożyczalnia rowerów.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (6)

# BeMózg

27.04.2022 11:09

"W najszybciej zmieniającej się dzielnicy Warszawy żadna działka nie pozostaje pusta na długo" - autor tej bzdury chyba nigdy w Warszawie nie był. Na Woli jak i w całym mieście można wskazać miejsca - pojedyncze parcele i rozległe obszary - niezabudowane od dziesiątek lat. Skomplikowane problemy własnościowe oraz brak ustawy kompleksowo regulującej sprawy restytucji mienia po wojnie powodują, że wiele z tych terenów pozostaje i pozostanie niezagospodarowanych.
Rzetelność dziennikarska wymaga aby sprawy opisywać takimi jakimi są, a nie w stylistyce propagandowej.

# Połowinka

28.04.2022 17:21

Sąsiedzi się ucieszą. Będzie wesoło!

# Kolo

29.04.2022 14:24

Terenów ktore warte sa zagospodarowania jest ogromna ilość, choćby te ohydne straszydla zwane dumnie ogrodkani działkowych. Nie wiem kto na tym trzyma swoją łapę ale skandalem jest aby takie śmietniki, budy, graciarnie i golebniki tolerować prawie w centrum miasta. Już dawno te relikty komunizmu powinny być zlikwidowane a w tym miejscu powinny powstać ładne tereny ogolnodistepne, parki, obiekty sportowe i wpisująca się w okolice zabudowa. Brak jest jakichkolwiek społecznych, logistycznych, funkcjonalnych czy architektonicznych przesłanej dla dalszego utrzymywania tego dziadostwa i szkaradziejstwa na setkach hektarów w centrach miast. Co ciekawe także opłaty za użytkowanie czegoś takiego to jakieś grosze w stosunku do wartości rynkowej, stąd trwa ten relikt tyle dekad. Czas na debatę, racjonalne argumenty i likwidację tej karykatury.

# Burak

01.05.2022 10:12

Dlaczego przy tak potężnych robotach rozbiórkowych na ul Ciołka nie ma TABLICY INFORMACYJNEJ BUDOWY ???? Informacja kto za to odpowiada peronalnie itp !! Jest to poważne naruszenie prawa ! Gdzie jest Nadzor Budowlany i co robią ,,pracusie'' ze Straży Miejskiej ?

# Burak

01.05.2022 10:13

Dlaczego przy tak potężnych robotach rozbiórkowych na ul Ciołka nie ma TABLICY INFORMACYJNEJ BUDOWY ???? Informacja kto za to odpowiada personalnie itp !! Jest to poważne naruszenie prawa ! Gdzie jest Nadzor Budowlany i co robią ,,pracusie'' ze Straży Miejskiej ?

REKLAMA

# ZelaznA

06.05.2022 10:09

@Burak
Tablica jest, a przynajmniej była w rogu terenu od str. Górczewskiej.
Co do SM to nie wiem, ale na początku rozbiórki przyjechali policjanci, chyba wezwani przez kogoś z okolicy bo roboty spowodowały prawdziwą burzę piaskową :) i znaczne ograniczenie widoczności na ulicy Ciołka. Od tamtej pory teren prac jest polewany wodą co zapewne ma zmniejszyć zapylenie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA