Ćwiczenia umysłu: pomóż dziecku zostać Odyseuszem
23 stycznia 2014
Badania naukowe wykazują, że na co dzień nasz umysł i jego możliwości wykorzystujemy w stopniu zdecydowanie niewystarczającym. A wystarczy ćwiczyć. Jak? Na Bemowie można to robić z trenerem Odysei Umysłu.
Inne zadanie to wymyślanie zdań zawierających w sobie wyrazy składające się z dwóch słów, które uczestnicy dostają w formie... jednego. Tatarak, kotlina, golibroda.
Filip, 12 lat
Chodzę do szóstej klasy i jestem tu chyba najstarszy. To bardzo ciekawe zajęcia! Czasami w trakcie może się wydawać, że panuje tu zamieszanie, ale trzeba wejść w świat Odysei, żeby zobaczyć, o co w tym chodzi. Jest bardzo twórczo, panuje fantastyczna atmosfera.
Oprócz kreatywności treningi rozwijają także umiejętność planowania, uczą dobrej organizacji pracy i konsekwencji w dążeniu do celu, umiejętności autoprezentacji, identyfikowania sedna problemu.
Odyseusze są na całym świecie
"Odyseja Umysłu" to program edukacyjny stworzony w 1978 roku przez C. Samuela Micklusa, amerykańskiego wykładowcę, który znany był z nietypowego prowadzenia zajęć ze studentami. Nie chciał zanudzać ich teorią, więc zlecał im niezwykłe zadania - na przykład budowanie pojazdów bez kół czy urządzeń pływających do przewożenia ludzi.
Michał, 6 lat
Co oznacza "Odyseja Umysłu"? To znaczy, że ktoś jest bardzo sprytny. Lubię wszystkie zadania. Bardzo mi się podoba, jak sami tworzymy opowieści i robimy przedstawienia. Ja wolę być w tym zadaniu w roli narratora niż aktora, mogę wtedy wymyślać różne historie.
Do Polski Odyseja Umysłu trafiła ponad 20 lat temu za sprawą prof. Józefy Sołowiej (1932-2004), psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego. Do dzisiaj Polscy Odyseusze 18-krotnie zdobyli Złoty Puchar i tytuł Mistrzów Świata! Więcej sukcesów mają jedynie Amerykanie i Chińczycy.
kz
Są wolne miejsca w grupie warsztatowej w ArtBemie (zajęcia w piątki w godz. 17-19)
Koszt: 65 zł za miesiąc.
Kontakt: daniel.ploszaj@artbem.pl, tel. 511-200-320