REKLAMA

Białołęka

sport »

 

BUKS tym razem popłynął po srebro

  16 sierpnia 2012

alt='BUKS tym razem popłynął po srebro'

Dziesięcioletni pływacy BUKS Białołęka, prowadzeni przez trenerkę Dorotę Chylak, zostali wicemistrzami Polski. Indywidualnie po złoto sięgnęły siostry Anastazja i Klara Kłoczyńskie oraz sztafeta 11-latków.

REKLAMA

- Konkurencja była bardzo mocna. W większości kategorii rywalizowało blisko 170 klubów. W czterech młodszych kategoriach była wyłącznie rywalizacja drużynowa, prowadzona w sposób korespondencyjny. Kluby pływały na swoich basenach, a potem wyniki spływały do bazy Polskiego Związku Pływackiego i na tej podstawie ustalano kolejność. Roczniki 1996, 97 i 98 startowały już w konkurencji indywidualnej. Te mistrzostwa odbywały się odpowiednio w Gliwicach, Dębicy i Szczecinie. Dla nas najlepsze wyniki wywalczył rocznik 2002, prowadzony przez Dorotę Chylak. Mieliśmy tu 20 zawodników. A na szczególne wyróżnienie zasługują Klara i Anastazja Kłoczyńskie, Julia Paradowska-Zaręba, Sandra Mielczarek, Gaweł Kiewel, Krzysztof Radziszewski i Łukasz Płona. Klara Kłoczyńska z wynikiem 42,86 sek. zdobyła złoto na 50 metrów stylem klasycznym. Anastazja Kłoczyńska (32,61) na 100 m dowolnym - opowiada Andrzej Rodkiewicz, główny trener i szef BUKS Białołęka.

Ten srebrny medal został wywalczony w gronie 163 młodzieżowych klubów z całej Polski. Rocznik 2001 pod kierunkiem Sylwii Sierakowskiej konkurencję miał jeszcze większą - 192 kluby. W tej sytuacji 23. miejsce nie jest najgorsze. Wyróżnieni: Jan Karolczak oraz trzech Bartków - Pająk, Borkowski, Galicki. Karolczak zdobył srebro na 100 m grzbietowym (1:16,16). Sztafeta 4x100 m dwo. była najlepsza, a 4x50 m zajęła trzecią lokatę.

Rocznik 2000 był bardzo blisko medalu. Ostatecznie podopiecznym Roberta Boreckiego przypadła czwarta pozycja. Tu najlepiej spisali się Zofia Malczewska, Hanna Gliwa, Aleksandra Reks i Rafał Słowik.

Rocznik 1999 w gronie 167 ekip uplasował się na 18. pozycji. Tę grupę prowadzą Rodkiewicz i Paweł Matysik. W tej kategorii BUKS był w stanie wystawić tylko ośmiu pływaków. W gronie 13-latków najlepiej spisali się Martyna Dulińska, Julia Bachanek, Klaudia Kordowska i Paweł Krawczyk.

Od 14-latków zaczęły się zawody indywidualne. Tych trenuje Robert Borczyk. W tym gronie trzykrotnie w finałach B wystartował Jan Dziadek. Natomiast bliżej sukcesu było wśród 15-latków prowadzonych przez Rodkiewicza i Beatę Brejnakowską. Patryk Goliński na 200 metrów stylem grzbietowym o sześć sekund pobił rekord życiowy i ostatecznie był czwarty, zaledwie o 0,02 sek. od najniższego stopnia podium. Trener Rodkiewicz dodatkowo wyróżnił Annę Żerańską, Oskara Zimowskiego i Adama Południkowskiego.

I wreszcie kategoria urodzonych w roku 1996 (trenerzy Andrzej Rodkiewicz i Piotr Bandurski). W niej bardzo dobrze spisał się Mateusz Gałecki.

- Popłynął w 1:03 min. Ten wynik kwalifikował go na Paraolimpiadę i uprawniał do startu w Londynie. Ma zrośnięty układ kostny. Niestety nie ma jeszcze zrobionych badań i nie ustalono dla niego grupy. W tym celu musi udać się do Danii bądź Niemiec. Musi poczekać cztery lata. Takie są niestety przepisy - tłumaczy Rodkiewicz. We wszystkich kategoriach wiekowych w mistrzostwach Polski wystąpiło 85 pływaków BUKS Białołęka.

mac

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni