REKLAMA

Larp Karczma Halloween

Kategoria:  INNE    pozostałe
Larp Karczma Halloween
Larp o XIX-wiecznych wampirach i austro-węgierskiej karczmie. 
 26 października 2024, 20:00
Ustroń
Karczma Wrzos
Ul. Michała Grażyńskiego 23

O larpie
Zapraszamy na wampirzego larpa grozy (z przymrużeniem oka), osadzonego w bliżej nieokreślonej przeszłości w karczmie, która na tę noc stała się domem dla łowców wampirów, sprzedawców kołków osikowych, wędrownych artystów i żądnych przygód podróżników. Podczas tego larpa doświadczysz karczemnego klimatu i opowieści o grozie w pierwszym akcie oraz rozkręcającą się, pełną szaleństwa i wewnętrznych przemian postaci imprezę w drugim akcie. Postacie oparte są o mocne archetypy z popkultury, a estetyka jest stanowczo bliżej serialom z Netflixa niż rekonstrukcji historyczna XIX-wiecznych Austro Węgier.

Świat gry
Niemal bliźniaczo do Transylwanii, znanej z powieści o Hrabim Draculi, tak i Księstwo Cieszyńskie wedle legend zamieszkują wampiry. Należący do Habsburgów gród stanowi ważny punkt w handlu towarami z Krakowa do Wiednia, lecz w obawie o swoje szyje liczni kupcy i podróżnicy decydują się na zatrzymanie się pół dnia drogi przed samym Cieszynem, w Karczmie na Wrzosowisku, w Ustronnej Wsi. Niewiele trzeba zapamiętać, żeby dobrze odnaleźć się w świecie. Cieszyn jest małym Wiedniem, a z dużego Wiednia nami rządzi wspaniały Cysorz Franz Joseph. Na północy Cieszyn sąsiaduje z Śląskiem Pruskim, a na Wschodzie z Królestwem Polskim, zależnym niestety od Moskwy. Większość postaci będzie więc albo z okolic Cieszyna (czyli stela, jak się tu mawia), albo z Polski, Śląska, Prus lub krajów związkowych cesarstwa Austro-Węgierskiego. Technologicznymi nowinkami są samochód i kamera filmowa, a telefony są dostępne wyłącznie w największych miastach. Wieś odstaje od Wiednia o stulecia, nie dekady. Tu wciąż wierzy się w legendy i zabobony. W Zaduszki należy wystawić świeczkę na okno, by zmarłym drogę wskazać, w izbie zawsze należy mieć zwierzę, najlepiej kota, bo przed duchami ostrzegają, a najważniejsza zasada: Nigdy przenigdy nie należy na głos powiedzieć wampir, bo się złą istotę do swojego domu zaprosi. Oczywiście wampiry są na ustach wszystkich - szeptem. Więc gdy Wieszcz do Karczmy na Wrzosowisku przybył i Dziady ogłosił, to cała wieś i wszyscy święci ze strachu zbledli. Trzask okiennic z jednej strony, tupot kopyt z drugiej. To co jednym przeraziło innych przyciągnęło i tak kilkudziesięciu śmiałych gości przybyło, by zatańczyć w te Dziady z wampirami.

Gdzie i kiedy?
Larp odbywa się w klimatycznej Karczmie Wrzos w Ustroniu, która będzie w całości do naszej dyspozycji.

Karczma Wrzos
Ul. Grażyńskiego 23, 43-450 Ustroń
26 października 2024


Otwarcie drzwi: 18:00 (integracja i przebranie)
Start: 20:00 (Przywitanie i warsztaty)
Rozpoczęcie gry: 21:30
Zakończenie gry: 01:00

Co to jest larp?
Pamiętacie, jak za dzieciństwa przebieraliście się za Cowboyów, Indian, Policjantów czy Złodziei? W chwili rozpoczęcia gry wszystko to, co sobie wyobrażaliście, stawało się prawdziwe i namacalne. Larpy są doświadczeniem bardzo podobnym, ale z bardziej złożoną fabułą, w pięknych kostiumach i z wielowymiarowymi postaciami. Zupełnie jakbyście na chwilę stali się bohaterami swoich ulubionych książek czy filmów. Wciąż jednak nie jest to teatr. Nikt nie uczy się scenariusza na pamięć i nie ma też widowni. Jesteście tylko wy i otaczający was świat. Każda interakcja zarówno ta ze stworzonym światem larpa jak i z innym uczestnikiem gry realizuje się w czasie rzeczywistym. Wszystko dzieje się na żywo. To nie jest gra komputerowa. To jest larp. Pamiętaj, że larp jest grą zespołową. Gramy dla siebie nawzajem, a nie przeciwko sobie - nie przeszkadzajmy, gdy ktoś odgrywa ważną scenę, angażujmy inne osoby do swoich wątków ani nie rób innemu tego, co tobie nie miłe. Celem gry nie jest wygrana, ale stworzenie wspólnymi siłami wspaniałej historii, którą zapamiętacie na długo. Przed grą i w trakcie organizatorzy będą do Twojej dyspozycji. Śmiało zadawaj pytania, a my z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Jak się ubrać?
Ubiór powinien być zainspirowane gotycką wizją końca XIX wieku. Nie muszą być wiernym odzwierciedleniem - wystarczą wszystkim znane elementy typu kamizele, kapelusze i czapki czy marynarki, a także stylowe płaszcze i okrycia. Ubrania pasujące do klimatu gotyckiej wizji XIX wiecznego Cesarsko-Królewskiej Monarchii można znaleźć w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie secondhand. Wystarczy poszukać znoszonej marynarki lub płaszcza i stylowej chusty, albo klasyczną spódnicę. Organizatorzy zapewnią potrzebne rekwizyty, w tym bezpieczną broń do niezbędnych celów. Warto przynieść własne rekwizyty. W odgrywaniu postaci często pomaga móc podeprzeć się laską czy spojrzeć na zegarek kieszonkowy. Nie należy natomiast przynieść żadnych noży, broni, imitacji broni czy własnych efektów pirotechnicznych. Wszystkie potrzebne bezpieczne bronie zostaną udostępnione przez organizatorów.

Gra autorstwa Dominika "Dracana" Dembińskiego
Scenografia: Nikola "Kika" Kikowska, Marta "Lady Fox" Szmigiel
Postacie: Paulina Gajewska, Andrzej Pierzchała
Produkcja: Paulina Gajewska, Andrzej Pierzchała
Organizatorzy: Stowarzyszenie Liveform, Browar Ustroń
Lokacja: Karczma Wrzos

Szukasz biletu do teatru, na koncert, kabaret? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA