REKLAMA

Bemowo

oświata »

Kiedy ruszy przedszkole przy Siemiatyckiej?

  10 lipca 2024

alt='Kiedy ruszy przedszkole przy Siemiatyckiej?'
źródło: Dzielnica Bemowo

Nie zwalniają tempa prace na budowie przedszkola przy ul. Siemiatyckiej. W placówce znajdzie się m.in. 10 sal przedszkolnych, sala gimnastyczno-rekreacyjna oraz gabinety specjalistyczne. Kiedy przedszkolaki będą mogły skorzystać z budynku?

REKLAMA

To będzie 10-grupowe przedszkole dla 250 dzieci. Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 21,4 mln zł. Jak zatem łatwo policzyć, koszt utworzenia jednego miejsca dla dziecka to 85,6 tys. Szkoła na Chrzanowie zgodnie z harmonogramem? Szkoła na Chrzanowie zgodnie z harmonogramem?
Sprawdzamy postępy prac budowlanych długo wyczekiwanej nowej szkoły podstawowej na Chrzanowie. Krążą plotki, że na budowie panuje opóźnienie, więc planowe oddanie placówki do użytku 1 września 2025 roku jest nierealne.
złotych. To bardzo dużo. Należy przypomnieć, że kilkaset publicznych miejsc Bemowo uzyskało za darmo w placówkach prywatnych. Na Siemiatyckiej z powodzeniem można było wdrożyć partnerstwo publiczno-prywatne, np. dzierżawiąc działkę prywatnemu podmiotowi. Wówczas 21,4 mln można było przeznaczyć na inny cel, podobnie jak dodatkowe wpływy z dzierżawy działki pod przedszkole.

Co zaoferuje nowe przedszkole na Bemowie

Budynek przy Siemiatyckiej będzie miał dwie kondygnacje nadziemne oraz częściowe podpiwniczenie. Obecnie trwa jego termomodernizacja i układane są zewnętrzne tynki, jednak na wizualizacjach prezentuje się okazale. Dominująca biała elewacja będzie się mieszała z fasadą "drewnopodobną", dodane zostaną też błękitne motywy. W środku znajdą się takie pomieszczenia jak: gabinet psychologa, gabinet logopedy, gabinet korekcyjny, pokój dla nauczycieli, poczekalnia dla rodziców, sale dla przedszkolaków, sekretariat, gabinety dla administracji przedszkola, łazienki, czy kuchnia. Pomyślano również o rozwiązaniach ekologicznych, na dachu przedszkola zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Wstąp do księgarni

Co wokół budynku przedszkola przy Siemiatyckiej?

W otoczeniu budynku ma być wiele drzew oraz plac zabaw na bezpiecznej i kolorowej nawierzchni. Do tego drewniane ławki ze stolikami piknikowymi. Na uwagę zasłuży z pewnością zadaszony amfiteatr w drewnianej konstrukcji, w którym przedszkolaki wraz z wychowawcami będą mogli organizować imprezy na świeżym powietrzu. Przed budynkiem zaplanowano 13 miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej oraz stojaki na rowery. Niestety, przedszkolaki raczej nie wejdą do nowego budynku na początku nowego roku szkolnego. Przewidywany termin zakończenia robót został wyznaczony na 30 września br.

MB

.

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA