REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Trwają wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

  9 lipca 2024

alt='Trwają wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach'
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie

Czas wakacji to dla uczniów okres dłuższego odpoczynku, jednak dla ekip remontowych to okres wytężonej pracy. Ratusz właśnie poinformował, że dodatkowo przeznaczy blisko 1,4 miliona złotych na remonty w dzielnicowych placówkach szkolnych. Potrzeb jest jednak dużo więcej o czym świadczą komentarze mieszkańców.

REKLAMA

- Z uzyskanych oszczędności przeznaczymy dodatkowe 1 384 000 zł na remonty bemowskich placówek oświatowych oraz zakupy w szkołach i przedszkolach - ogłosili na Facebooku bemowscy urzędnicy.

Wiele remontów w bemowskich placówkach

O dużo większe wsparcie dla bemowskich placówek już od dawna postulowała radna Marta Sylwestrzak. Wskutek różnych przesunięć i dokonanych zmian w budżecie dzielnicy, udało się zgromadzić dodatkowe pieniądze na tak ważne w okresie wakacyjnym remonty oświatowe. Czy tramwaj 35 wróci na Nowe Bemowo? ZTM: "Analizujemy w związku ze zmianami na Mokotowie" Czy tramwaj 35 wróci na Nowe Bemowo? ZTM: "Analizujemy w związku ze zmianami na Mokotowie"
W ubiegłym roku trasa linii 35 została skrócona przy okazji remontu torowiska na Wólczyńskiej. Mieszkańcy Bemowa i Bielan pytają, kiedy ponownie będą mogli skorzystać z tego wygodnego połączenia. ZTM nie planował zmiany decyzji, jednak ostatnie stanowisko urzędników daje pewną nadzieję.
Jak wymieniają urzędnicy, w ramach dodatkowych pieniędzy uda się przeprowadzić: remont placu zabaw wraz z zakupem i montażem żagli przeciwsłonecznych oraz wykonać główny wyłącznik prądu w budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 150 i budynku Szkolniaczka; naprawić sufit w szatni w Szkole Podstawowej nr 306; wymienić nawierzchnię na placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 341; uszczelnić szacht z przyłączem i licznikiem wody w Szkole Podstawowej nr 357; wyremontować schody w Szkole Podstawowej nr 363; wymienić instalację sanitarną w podstawówce nr 364; wymienić nawierzchnię boisk w Szkole Podstawowej nr 362 i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2; przeprowadzić remont sali gimnastycznej, dokonać konserwacji elewacji i instalacji ogrodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 oraz dokonać tam wymiany nawierzchni placu zabaw; wykonać projekt dokumentacji technicznej w Przedszkolu nr 205; przeprowadzić remont kuchni i zmywalni w Przedszkolu nr 319; wybudować w Przedszkolu nr 320 ścieżkę sensoryczną; zakupić i zamontować klimatyzatory w Przedszkolu nr 320 oraz 381; zakupić zabawki i pomoce dydaktyczne do Przedszkola nr 336; wyremontować i dostosować wejście główne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Przedszkolu nr 337; zakupić kuchnię gazową gastronomiczną do Przedszkola nr 371; przebudować system wentylacyjny w kuchni w Przedszkolu nr 402; wymienić drzwi i przeprowadzić remont gabinetu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20.

Zapraszamy na zakupy

Oberwało się urzędnikom za 321-kę

Potrzeb jest wiele, ale to tylko ułamek z nich - tak można wywnioskować z komentarzy mieszkańców. Największe rozczarowanie związane jest z pominięciem Szkoły Podstawowej nr 321 znajdującej się przy ul. Szadkowskiego 3 przy planach remontowych.

- Szkoła 321 kompletnie pominięta. Dopiero co świętowała swoje 40-lecie. Jedna z najstarszych szkół na Bemowie (jeśli nie najstarsza). Bardzo to przykre.

- Tak sobie myślę, im szkoły starsze, to trwalsze. Tam nic nie ma do roboty - według włodarzy naszej dzielnicy. Od wielu lat pomijają 321-kę.

- W Szkole Podstawowej 321 przydałaby się wiatka na rowery i hulajnogi, które niszczeją na deszczu, śniegu, mrozie.

- A co ze szkołą Szkołą Podstawową 321? Tam toalety w całej szkole wołają o pomstę do nieba. Uczniowie brzydzą się wchodzić. Wiem, że dyrektor szkoły kilkakrotnie wnioskowała, ale bezskutecznie. Obecne władze dzielnicy mają tę szkołę głęboko.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe